ورزش ادب و تواضع، نیازمند پشتیبانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:25 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۲۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی با اشاره به اهمیت ورزش تمار عیار و معنوی زورخانه‌ای جذب جوانان به این ورزش ملی را مهم دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عبدالله سجادی در برنامه نبض ورزش شبکه خبر که اختصاص به بررسی جایگاه و اهمیت ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی داشت گفت: ورزش زورخانه ای، ورزشی تمام عیار برای بدنسازی و تقویت نیرو‌های جسمانی است که محتوای ارزشی و معنوی هم دارد که در کمتر ورزشی دیده می‌شود.

سجادی در این باره افزود: ورزش‌های زورخانه‌ای یکی از بهترین ورزش‌های قدرتی، سرعتی، استقامتی، کششی و تعادلی است که به دلیل همراهی موسیقی در آمادگی جسمانی بسیار مؤثر‌تر عمل می کند.

او با مهم برشمردن توجه جوانان به این ورزش گفت: این ورزش دارای ظرفیت مناسب برای معرفی به عنوان یک ورزش بین المللی است.

گلستانی زاده ملی پوش و قهرمان ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی نیز در ارتباط تصویری با برنامه خواستار حمایت بیشتر و عملی همه مسئولان از ورزش‌های زورخانه‌ای و باستانی شد و گفت: این ورزش نیاز به تبلیغات بیشتر در رسانه‌ها از جمله رسانه ملی دارد و تا دیده نشود برای جوانان جذاب نخواهد بود و توسعه پیدا نمی‌کند قهرمانان این ورزش باید شناخته شوند تا برا جوانان و ورزشکاران جذاب باشد.

حسین حکمت پور، مربی ورزش‌های زورخانه‌ای هم با اشاره به این که موانعی برای جذب جوانان به این ورزش وجود دارد گفت: مسئولان باید در حمایت از ورزش ملی زورخانه‌ای و پهلوانی به جای شعار دادن، عمل کنند و ما تاکنون شهاد اقدامات عملی مؤثر در این زمینه نبوده ایم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°