تست کرونای هزار خوزستانی مثبت شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:30 - جمعه 08 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به انجام ۶ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در مدت ۲۴ ساعت در این استان گفت: از این تعداد نتیجه آزمایش هزار مورد مثبت بود که ۱۱۰ نفر بستری و مابقی قرنطینه خانگی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ابول نژادیان اظهار داشت: موج سوم بیماری در خوزستان از 10 بهمن شروع شد و تا 16 بهمن با شیب نسبتاً ملایمی در حرکت بود، اما از روز  16 بهمن به بعد سرعت رشد تعداد بیماران بیشتر شد.

وی افزود: تعداد زیاد مراجعه کنندگان به بیمارستان‌های خوزستان باعث شد تا احساس کنیم که این ویروس از نوع جهش یافته انگلیسی است به همین دلیل نمونه‌های مختلفی برای بررسی به انستیتو پاستور ارسال و تائید شد. سرعت انتشار این ویروس جدید ۵۰ تا ۷۰ درصد بالاتر از ویروس قبلی و میزان کشندگی آن ۵۰ درصد بیشتر است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه بازوی بالارونده پیک سوم بیماری در استان شیب تندتری دارد افزود: بعد از اینکه مشخص شد این ویروس متاسیون یافته است، وزیر بهداشت شخصا پیگیر وضعیت خوزستان شد و قول مساعدت مالی دادند.

ابول نژادیان عنوان کرد: در مرحله اول واکسیناسیون، تعداد محدودی واکسن به خوزستان ارسال و به پرسنل بخش مراقبت‌های ویژه تزریق شدند. در مرحله بعد که روز‌های آینده انجام می‌شود، قرار است این واکسن به پرسنل بخش‌های آی سی یو و اورژانس در استان خوزستان تزریق شوند.

وی افزود: طی هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت امیدوارم سهمیه واکسن بیشتری در اختیار پرسنل درمانی استان خوزستان قرار گیرد، چون موجی که ایجاد شده نه تنها شیوع گسترده‌ای دارد بلکه پرسنل بیشتری از بیمارستان‌های ما را به این ویروس مبتلا کرده است.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در استان در پایان گفت: تلاش برای بیماریابی و قطع زنجیره بیماری وجود دارد، اما بار مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته در خوزستان زیاد است لذا از مردم انتظار داریم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و ورود و خروج به این مناطق ممنوع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °