سازمان ملل طرفدار برجام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:45 - پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
معاون سخنگوی سازمان ملل متحد، بدون اشاره به بدعهدی های امریکا، با استقبال از تصمیم این کشور برای پس گرفتن ادعای فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران، گفت: از همه طرف‌ها می‌خواهیم برای تقویت و تحکیم برجام اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرهان دیروز  جمعه در نشست خبری خود درباره نامه روز گذشته نمایندگی آمریکا برای پس گرفتن ادعای فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران، این مطلب را مطرح کرد.

وی بدون اشاره به بدعهدی های امریکا و متحدان اروپایی اش در لغو تحریم های صد ایرانی افزود: امیدواریم هر آنچه که در روز‌ها و هفته‌های آتی انجام می‌شود برای تقویت اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک باشد.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: بار دیگر از همه طرف‌ها می‌خواهیم اقداماتی را انجام دهند که از این دستاورد مهم دیپلماتیک را تقویت و تحکیم سازد.

حق درباره لغو محدودیت بیشتر دیپلمات‌های ایرانی هم اظهار کرد: این اتفاق خوبی است که دیپلمات‌ها بتوانند راحت‌تر و سازنده‌تر فعالیت‌هایی را که باید، انجام دهند.

وی درباره پیشنهاد نشست مشترک اروپا، ایران و آمریکا برای بحث نسبت به برجام، هم گفت: ما عضو توافق گروه ۱+۵ و ایران نیستیم، اما همواره همه را به اجرای آن تشویق کرده‌ایم. ما می‌خواهیم که برنامه جامع اقدام مشترک اجرا و تقویت شود و از همه طرف‌ها خواسته‌ایم از هر اقدامی که به تضعیف آن می‌انجامد، خودداری کنند.

معاون سخنگوی سازمان ملل متحد بدون اینکه از امریکا بخواهد که با بازگشت به برجام، به تعهداتش عمل کند افزود: همانگونه که پیش از این گفتم، انتظار داریم ایران به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۷°