سامانه راداری بهمن از امروز وارد چرخه عملیاتی می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:03 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۶۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
رونمایی از سامانه‌های راداری و امدادی؛
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: سامانه راداری بهمن که از امروز وارد چرخه عملیاتی می‌شود، می‌تواند همه هواپیما‌ها و پرنده‌های متعارف را کشف و شناسایی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مراسم رسمی رونمایی از این دو دستاورد جدید، با حضور امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد.

دستاورد نخست راداری پیشرفته با قابلیت کشف ریزپرنده با عنوان سامانه راداری بهمن و دستاورد دیگر، طراحی و ساخت اتاق عمل خودکششی با عنوان سامانه نجات است.
 
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسم رونمایی از دستاورد‌های جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: در سالی که جهش تولید نام گرفته، نیروی پدافند هوایی ارتش توانسته است با توان داخلی خود و بهره گیری از جوانان دانشمند تا این لحظه بیش از ۲۰ طرح را طراحی و عملیاتی کند.

وی اضافه کرد: طرح‌هایی که می‌توانستیم آن‌ها را رسانه‌ای کنیم به مردم و رسانه‌ها معرفی شده و تعدادی از آن‌ها نیز که قابلیت رسانه‌ای شدن نداشته به عنوان لایه‌های پنهان دفاعی کشور در اختیار نیروی پدافند هوایی قرار گرفته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: یکی از طرح‌هایی که امروز رونمایی شد، سامانه راداری بهمن است که در هیچ جای دنیا نمونه آن مشاهده نشده و یکی از خصوصیات سامانه راداری بهمن ((پسیو بودن)) است یعنی می‌تواند همه هواپیما‌ها و پرنده‌های متعارف را کشف و شناسایی کند.

وی با بیان اینکه می‌توانیم این سامانه را از امروز وارد چرخه عملیاتی کنیم، افزود: این طرح با حمایت‌های معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام شده است.

امیر صباحی فرد گفت: طرح بعدی هم اتاق عمل سیار است که به صورت خودکششی در همه میدان‌های رزم و شرایط بحرانی مانند سیل و زلزله حاضر می‌شود و به صورت خوداتکا مأموریت خود را انجام می‌دهد. در واقع نخستین بار است که چنین پروژه‌ای در نیروی پدافند هوایی ارتش انجام شده است.
 
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در این مراسم گفت: پدافند هوایی جزو پیشگامان در عرصه دانش‌بنیان است.

وی در ادامه افزود: نوآوری، ارمغان شرکت‌های دانش‌بنیان و آبادانی در گرو نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور یادآور شد: استقبال صنایع و بخش‌های دفاعی از زیست بوم نوآوری تحولی جدید را در رفع مهم‌ترین نیاز‌های اولویت‌دار کشور ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: بخش‌های اثرگذار کشور به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اعتماد کنند و با حمایت از نوآوری آن ها، زمینه‌ساز خلق ارزش افزوده و ثروت شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°