اگر کتاب نبود؛ ارتباط ما با گذشته قطع می‌شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:35 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۰۹۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
رئیس جمهور گفت: انصافا اگر کتاب نبود، ارتباط ما با دنیای گذشته تقریبا مقطوع بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 روحانی در آیین تجلیل از برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران؛ با بیان اینکه آثاری از گذشتگان باقی مانده است، افزود: میراث فرهنگی گرچه چیز‌هایی را دلالت می‌کند؛ اما نمی‌تواند مثل کتاب واقعیتی را توضیح دهد و تبیین و نظریات علمی را تشریح کند.

روحانی افزود: حتی گنجینه‌های معنوی ما هم در سایه کتابت، کتب آسمانی، روایاتی که از پیامبران و ائمه هدی، تاریخ زندگی شان اگر نوشته نمی‌شود؛ اگر می‌خواست سینه به سینه منتقل شود، خیلی متفاوت بود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نقل سینه به سینه ممکن است منجر به فراموشی یا بی دقتی افراد شود، گفت: حتی درباره تاریخ انقلاب اسلامی که زمان زیادی از آن نگذشته است، از نهضت اسلامی سال ۱۳۴۱ تاکنون، حتی کسانی که از ابتدا داخل نهضت و انقلاب بودند، بخش‌هایی از تاریخ را به اشتباه نقل می‌کنند و برخی از مطالب را فراموش کرده اند.

آقای روحانی افزود: بنابراین کتاب برای ما یک مخزن بزرگی است که اصرار نهفته و داستان‌های گذشته را در دلش نگه داشته تا امروز برای ما بیان کند.

رئیس جمهور گفت: از طریق کتاب می‌توان نظرات اندیشمندان، دانشمندان، فق‌ها و متکلمان را دریافت کرد. آقای روحانی افزود: کتاب اگر نبود خسارت بزرگی به بشریت وارد و اتصال ما با قرن‌های گذشته قطع می‌شد.

رئیس جمهور ادامه داد:‌ ای کاش غیر از قرآن، تورات دست نخورده، انجیل دست نخورده و زبور دست نخورده هم بود، زیرا آن‌ها هم کلمات حق و کلمات خداوند بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°