نیاز جامعه امروز مدیریت جهادی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 31 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۱۰۱۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
سیدابراهیم رئیسی؛
رئيس قوه قضاييه در جلسه شورای اداری یاسوج گفت: می‌طلبد در شرایط کنونی حرکت جهادی، شتابان و با تعقل صورت گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین "سیدابراهیم رئیسی" در جلسه شورای اداری یاسوج ۴ نکته درباره مدیریت جهادی را مطرح کرد و گفت: می‌طلبد در شرایط کنونی حرکت جهادی و شتابان همراه با تعقل صورت گیرد.
 
رئيس قوه قضاييه افزود: ما نسبت به اقدامات و کار‌ها باید یک حرکت جهادی را دنبال کنیم که اولین قدم در این راه انگیزه، دوم هدفدار بودن مدیریت و سوم غافل نشدن از دشمن است.
وی با بیان اینکه دشمن میخواهد ما ناکارآمد بوده و کار به بار ننشیند، گفت: ما در کار جهادی نباید هیچ چیزی را مانع بدانیم و چنانچه در دوران هشت سال دفاع مقدس اینگونه بود. 
 
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی افزود: حرکت جهادی حرکت با سرعت و شتابان، اما با تعقل است و این استان که این همه امکانات و ظرفیت دارد، باید این امکانات را در جهت کاهش بیکاری و افزایش اشتغال مورد استفاده قرار دهد.
وی افزود: در خصوص زلزله نیز، اگر بنا‌ها استاندارد باشد، کمترین خسارات رخ میدهد و در مناطق زلزله شده خانه‌ها کمتر دچار آسیب می شوند.
رئیسی تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشور ما امکان وقوع زلزله وجود دارد، گفت: این امر از ضرورت‌هایی است که بار‌ها اعلام شده و شهرداری‌ها و شورا‌های شهر و مسئولین باید اجازه ندهند ساز‌های بدون رعایت اصول مهندسی ساخته شود.
وی افزود: خدا را شاکریم که این زلزله تلفات جانی نداشته، اما در خصوص آسیب‌ها که بیش از سه هزار خانه آسیب دیدهاند، هر مسئولی نسبت به اتفاقاتی که افتاده باید پاسخگو باشد.
 
رئیس دستگاه قضا افزود: مسئولی که در زمان خودش کاری را که باید، انجام ندهد، حتی بعد از گذشت سال‌ها، باید به قانون پاسخگو باشد.

رئیس قوه قضائیه: برای حل اختلاف کشاورزان و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویر احمد قانون وجود دارد. سازوکاری وجود دارد که هم منابع طبیعی حفظ شود و هم کشاورزان بتوانند از این منابع استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: مسائلی که با داوری خاتمه می‌پذیرد به دادگستری‌ها کشیده نشود. برای حل اختلاف کشاورزان و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویر احمد قانون وجود دارد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه حفظ حقوق عامه بسیار مهم است و از سوی دیگر دادگستری هم باید حافظ منابع طبیعی و محیط زیست باشد افرود: سازوکاری وجود دارد که هم منابع طبیعی حفظ شود و هم کشاورزان بتوانند از این منابع استفاده کنند.
برچسب ها: قضا ، رئیسی ، کهگیلویه ، زلزله ، یاسوج
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °