حداکثر اصلاحات لایحه بودجه انجام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۱۱۰۳۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حداکثر اصلاحات لایحه بودجه ۱۴۰۰ به نفع معیشت مردم انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قالیباف امروز (یکشنبه) در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد مبارک ماه رجب و ولادت حضرت امام جواد (ع)، گفت: بودجه کل کشور وارث چند دهه عملکرد اقتصادی دولت هاست و بخش قابل توجهی از اشکالات ساختاری و اقتصادی کشور به علت در اولویت نبودن اصلاح ساختار بودجه است.
 
وی با اشاره به بررسی جزئیات لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ پس از تصویب کلیات آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اشکالات ساختاری در بودجه سال آینده به معیشت مردم آسیب می‌زد که اصلاحاتی بر روی آن انجام شد.

آقای قالیباف؛ اصلاحات بودجه را به نفع مردم دانست و گفت: با توجه به اینکه دولت مجری بودجه است؛ مجلس تلاش کرد اصلاحات آن را بر عهده دولت بگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه کنونی، مطلوب مجلس نیست؛ اما متناسب با ظرفیت‌های دولت حداکثر اصلاحات اعمال شد.

لایحه ارسالی دولت معیشت مردم را در معرض آسیب قرار می‌داد

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هم طبق همین عادت دیرینه و حتی بیشتر از اشکالات ساختاری مرسوم، دارای اشکالات جدی بود و معیشت مردم را در معرض آسیب قرار می‌داد. کمیسیون تلفیق اصلاحات مهمی در این لایحه اعمال کرد و راه تحول بودجه به نفع مردم را به دولت نشان داد، ولی در نهایت دولت مجری بودجه است و تجربه نشان داده که دولت می‌تواند با اجرای بد و ناقص بهترین تصمیمات هم، فرصت اصلاحات ضروری را به آسیبی علیه معیشت مردم تبدیل کند، به همین جهت نمایندگان محترم مجلس تصمیم گرفتند تا اصلاحات بودجه بر عهده دولت گذاشته شود و مسئولان اجرایی با توجه به توان و اراده فعلی دولت تغییرات لازم را در لایحه اصلاحی اعمال کنند.

دولت یک گام بر تعامل با مجلس به نفع مردم برداشت

وی افزود: در نتیجه این فرآیند و رایزنی‌های صورت گرفته، خوشبختانه دولت محترم نیز بخشی از این اصلاحات موردنظر را اعمال کرد، دولت یک گام در جهت تعامل با مجلس به نفع مردم برداشت و مجلس نیز چندین گام برداشت و از بخشی از راهکار‌ها و اصلاحات مدنظر خود چشم پوشی کرد تا در این شرایط اختلافات مانع از شنیده شدن صدای واحد ما برای حل مشکلات مردم نشود. آنچه امروز پیش روی ماست، بودجه مطلوب مجلس نیست، ولی با توجه به ظرفیت‌های اجرایی و در تعامل با دولت حداکثر اصلاحات ممکن به نفع معیشت مردم در آن اعمال شده است.

رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: از اعضای کمیسیون تلفیق که در چند روز گذشته به صورت سه شیفت و حتی در روز‌های تعطیل وظیفه خطیر تکمیل لایحه اصلاحی بودجه را برعهده داشته اند تشکر می‌کنیم، در جلسات بررسی بودجه در مجلس نمایندگان محترم در خصوص اصلاحات اعمال شده توسط دولت و تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون تلفیق با رأی خود، تصمیم نهایی را اتخاذ خواهند کرد.

دولت سریعا نسبت به رفع تمامی مشکلات مردم زلزله زده دنا و سی‌سخت اقدام کنند

آقای قالیباف با اشاره به حادثه زلزله در استان کهکیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: زلزله در شهرستان‌های دنا و سی سخت مشکلات فراوانی برای مردم صبور این مناطق ایجاد کرده است، ضروری است دولت و دستگاه‌های اجرایی سریعا نسبت به رفع تمامی مشکلات مردم این مناطق به خصوص بازسازی منازل آن‌ها اقدام کنند. تلاش و پیگیری نمایندگان محترم و پرتلاش استان کهکیلویه و بویراحمد برای پیگیری مشکلات مردم قابل تقدیر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است کمیسیون عمران سریعا با تشکیل کارگروه ویژه و با حضور در مناطق زلزله زده در روند رسیدگی دستگاه‌های اجرایی به مشکلات مردم نظارت کرده و گزارش نظارت مربوطه را جهت استحضار نمایندگان محترم و قرائت در صحن مجلس ارائه کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °