طرح "سلامت نوروزی" اورژانس از ٢٥ اسفند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:04 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از آغاز طرح "سلامت نوروزی" سال ١٤٠٠ از ٢٥ اسفند ماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"مجتبی خالدی" با اشاره به طرح "سلامت نوروزی ١۴٠٠" و چگونگی اجرای آن گفت: طبق دستور دکتر نمکی وزیر بهداشت امسال مسئولیت طرح سلامت نوروزی به دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور ابلاغ شده است و با توجه به شرایط کرونا انتظار سفر‌ها را نداریم، اما به جهت اینکه باید آمادگی لازم در این حوزه صورت گیرد طرح سلامت نوروزی را از ٢۵ اسفندماه آغاز می‌کنیم.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: این طرح تا ١۴ فروردین سال ١۴٠٠ ادامه خواهد داشت.

او گفت: این طرح در تمام حوزه‌های مرتبط با سلامت در وزارت بهداشت و در سازمان‌های همکار ما انجام خواهد شد، طبیعتاً یکی از سازمان‌هایی که به صورت ویژه باید برنامه ریزی انجام دهد اورژانس پیش بیمارستانی است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: با ۳۰۰۰ پایگاه اورژانس، ۵۵۰۰ دستگاه آمبولانس، ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴٧ فروند بالگرد اورژانس و پنج شناور دریایی تلاش می‌کنیم که طرح سلامت نوروزی را آغاز کنیم.

خالدی درباره اقداماتی که در این زمینه تا کنون انجام شده است، گفت: دستورالعمل ویژه طرح تهیه شده و در حال آماده شدن است که برای تمام روسای دانشگاه‌ها ارسال شود.

او افزود: این طرح فقط مخصوص اورژانس پیش بیمارستانی نیست و برای تمام مراکز درمانی از جمله دولتی و خصوصی اجرا خواهد شد.

نوروز ۱۴۰۰ شهر‌های قرمز مهمانپذیر نخواهند بود

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طرح سلامت نوروزی مطابق با دستورالعمل و پروتکل‌های کرونا انجام خواهد شد، یعنی شهر‌هایی که در طول طرح توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا قرمز عنوان شوند، طبیعتاً مهمانپذیر نخواهند بود.

اعلام مشکلات بهداشتی و سلامتی نوروزی شهروندان از طریق ۱۹۰

خالدی ادامه داد: اگر هموطنان مشکلی در زمینه بهداشتی و سلامتی داشتند بدون نیاز به پیش شماره با شماره ١٩٠ تماس بگیرند و نکاتی که مورد نیاز است را اطلاع دهند تا بررسی شود.

به‌کارگیری اورژانس ریلی و دریایی در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰

او گفت: چند اقدام متفاوت را در طرح سلامت ١۴٠٠ داریم که نخستین آن طرح امداد ریلی است که در چند نقطه واگن‌های آمبولانسی را طراحی کردیم، البته امیدواریم در طرح سلامت نوروزی به آن نیاز نشود، چرا که عموما برای مصدوم‌های انبوه یا بیماران تعداد بالا به کار گرفته می‌شود که البته این آمادگی هم ایجاد شده است.

طراحی آمبولانس‌های دریایی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: در خصوص شناور‌های دریایی یا آمبولانس دریایی، پنج فروند شناور استاندارد دریایی که آمبولانس دریایی محسوب می‌شوند را در سازمان اورژانس کشور طراحی کردیم و در حال ارائه خدمات به خصوص به جزایر جنوبی کشور هستیم، به طوریکه این آمبولانس بیماران و مصدومان جزایر را به مرکز بیمارستان‌های تخصصی یا مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی منتقل می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°