افتتاح دومین نمایشگاه تجهیزات شبکه ملی اطلاعات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:07 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
دومین رویداد معرفی دستاورد‌های بومی سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات در پژوهشگاه ICT آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از مهر، دستاورد‌های بومی سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات با توجه به اهمیت نقش بومی سازی تجهیزات و سامانه‌های زیرساخت اطلاعاتی و ظرفیت‌های موجود در کشور از امروز ۳ اسفند ماه به مدت ۲ روز در محل پژوهشگاه ICT به نمایش گذاشته می‌شود.

پیش از این در شهریورماه ۹۹ نخستین نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات در راستای تحقق شعار سال جهش تولید در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد.

هم اکنون دومین دوره این رویداد با هدف ارتقای سطح باور ملی در امکان پذیر بودن کاهش وابستگی در حوزه فناوری‌های پیشرفته با وجود انحصار تولید تجهیزات اکتیو پیشرفته زیرساخت اطلاعاتی مانند سرور‌ها و ذخیره ساز‌ها در تعداد معدودی از کشور‌ها و شرکت‌های خارجی در حال برگزاری است.

نمایش توانمندی‌های صنایع داخلی در بومی سازی و داخلی سازی تجهیزات و سامانه‌های نرم افزاری برای مشتریان کلان نظیر اپراتور‌های ارتباطی، بانک‌ها و سایر صنایع و نیز افزایش سهم بیشتر بازار داخلی توسط آن‌ها و امکان ارزیابی بی واسطه از میزان تحقق اصل استقلال و بومی سازی تجهیزات مندرج در سند تبیین الزامات و معماری شبکه ملی اطلاعات برای مسئولین ذیربط از جمله مرکز ملی فضای مجازی و اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی از دیگر اهداف این رویداد عنوان شده است.

طبق اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، آشنایی مسئولان با مشکلات و موانع سرمایه گذاری بومی سازی و تولید تجهیزات و ارائه راهکار‌های لازم و تنظیم آن در نقشه راه توسعه متوازن زیرساخت‌های اطلاعاتی کشور و تشویق شرکت‌های داخلی برای فعال سازی بخش‌های تحقیق و توسعه برای افزایش کیفیت و فراهم آمدن زمینه رقابت سالم، از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

این نمایشگاه با دعوت از شرکت‌های منتخب در زمینه تولید تجهیزات اکتیو و پسیو پیشرفته، سامانه‌های نرم افزاری تخصصی مراکز داده، خدمات ابری و دارندگان مراکز داده بزرگ دارای نوآوری توسط دبیرخانه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سندیکای صنعت مخابرات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات و با میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درحال برگزاری است.

در حاشیه این نمایشگاه نیز یک سلسله گفتگو‌های تخصصی حول محور توسعه مراکز داده، موانع سرمایه گذاری در بخش مراکز داده و تولید تجهیزات پیشرفته با حضور مسئولان ذیربط برگزار و مستندسازی و جمع بندی آن به صورت نقشه راه و فهرستی از راهکار‌ها همراه با تقسیم کار ملی، مدون و در گام‌های بعدی پیگیری خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°