فاز یک و دو واکسن مشترک ایران و کوبا تکمیل شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:55 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فاز یک و دو واکسن مشترک ایران و کوبا تکمیل شد و زودتر از سایر واکسن‌ها به نتیجه می‌رسد و از اردیبهشت یا زودتر در دسترس قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر ایرج حریرچی در مراسم اختتامیه رویداد ایده نگاری کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: همه واکسن‌هایی که در کشور تولید و یا وارد می‌شود؛ مطابق دستورالعمل از پیش تعیین شده برای روز‌های هدف بدون یک واو کمتر یا بیشتر توزیع خواهد شد و بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کروناست و تبعیض و تقدم و تاخری برای هیچ کس متصور نیست و بر اساس معیار‌های علمی و عادلانه توزیع می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر احتمال دارد واکسیناسیون عموم مردم تا پیش از برگزاری انتخابات برگزار شود گفت: تا پایان امسال گروه اول شامل یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واکسینه می‌شوند و بخش قابل توجهی از گروه دوم نیز تا انتخابات واکسینه خواهند شد و بعد واکسیناسیون گروه سوم و چهارم انجام می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکثر کشور‌های جهان تا انتهای سال جاری میلادی هم موفق به واکسیناسیون کامل نخواهند شد و هم اکنون در ۱۳۰ کشور حتی یک واکسن هم تزریق نشده است و حتی آمریکا تا پایان شهریور و مهر برای خودشان برنامه ریزی کرده اند.
 
 برای روز انتخابات نگرانی نداریم
 
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای روز برگزاری انتخابات هیچ نگرانی نداریم؛ نگرانی اصلی ما از تجمعات قبل از برگزاری انتخابات است.
 
دکتر حریرچی افزود: پیش بینی‌های جهانی این است که کرونا تا ۱۰ سال آینده با ماست و باید به زندگی با کرونا عادت کنیم.

وی گفت: ما در بحث برگزاری انتخابات هیچ نگرانی از روز برگزاری آن نداریم؛ نگرانی اصلی ما مربوط به تجمعات قبل از برگزاری انتخابات است که باید به گونه‌ای تلاش شود تا هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا در این تجمعات نداشته باشیم.

آقای حریرچی افزود: درخواست ما از شورای نگهبان این است که برگزاری الکترونیکی انتخابات به صورت کامل محقق شود. وی به تبلیغات رسانه‌ای دشمنان اشاره کرد و گفت: آن‌ها خیلی تلاش کردند اینگونه جلوه دهند که ایران به دنبال این است که آمار‌های مرگ و میر کرونا را در آستانه ۲۲ بهمن کاهش دهد تا به نوعی راهپیمایی مردمی را برگزار کنند؛ اما دیدیم که این راهپیمایی به گونه‌ای دیگر برگزار شد و در انتخابات سال آینده هم به گونه‌ای تدبیر کنیم که اجازه سوء استفاده به دشمنان داده نشود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°