ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌ماند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:28 - شنبه 16 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
ربیعی:
سخنگوی دولت از ادامه تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی خبر داد و گفت: دولت همه تلاش خود را برای کنترل و ثبات قیمت‌ها می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی رییعی در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما گفت: دولت برای حمایت از سفره‌های مردم بر لزوم ادامه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اصرار کرد، اما متاسفانه خیلی‌ها بدون اینکه علت را بدانند، یکطرفه حتی در برخی از برنامه‌های رسانه‌های بزرگ به دولت حمله کردند.

وی با تاکید براینکه ما می‌دانستیم حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، اثار زیادی بر سایر کالا‌ها خواهد داشت، گفت: در دوران تعادل اقتصادی به سر نمی‌بردیم و با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دچار شوک‌های عظیم ارزی می‌شدیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه برخی منتقدان می‌گفتند آیا مرغ هم ربطی به ارز دارد، افزود: بله، بجر آب و هوای تولید مرغ، سایر هزینه‌های آن با ارز مرتبط است.

وی در ادامه با بیان اینکه شاید نواقصی در برخی تصمیم گیری‌ها بوده است، گفت: در ستاد اقتصادی دولت مقرر شد برای حل برخی مشکلات، برخی کالا‌ها تقسیم بندی و مسئولیت هر دستگاه مشخص شود.

آقای ربیعی گفت: یکی از مشکلات در خصوص کالا‌هایی بود که مسئولیت بین دستگاهی دارد، اما این مشکل در حال پیگیری و حل شدن است.

سخنگوی دولت با اشاره به راه اندازی سامانه تجارت، گفت: کار گمرک آن نیز نهایی شده است و در حقیقت ارزی که اختصاص داده می‌شود از لحظه‌ای که کشتی پهلو میگیرد، تا خروج از گمرک و ارسال به پشت خرده فروشی‌ها رصد خواهد شد که کمک بسیاری خواهد کرد.

وی افزود: دولت همه تلاشش را میکند که زندگی برای هموطنان قابل تحمل باشد، اما یک عده سو استفاده می‌کنند.

آقای ربیعی در پایان با اعلام اینکه برخی سعی کردن روغن را ۴ برابر بیاورند و در بازار عرضه کنند، اما موفق نشدند، گفت: بی تعادلی اقتصاد ناشی از تنش‌ها و فشار‌های عظیمی بود که روی روان جامعه و ارز می‌آوردند، اما ما توانستیم بسیاری از تکان‌ها را بگیریم، ولی اثار منفی هم داشت که باعث رنج و غم مردم شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°