تولید ۱۰ میلیون دُز واکسن کُوو ایران برکت تا بهار ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:02 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۷۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
مسئول گروه تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: با توجه به موفقیت در مرحله اول آزمایش انسانی تا اواخر بهار ظرفیت تولید ۱۰ میلیون دُز واکسن کُوو ایران برکت را خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر مینو محرز، متخصص ناظر بر کارآزمایی بالینی واکسن کُوو ایران برکت در نشست مشترک با حضور دکتر حسن جلیلی مسئول گروه تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: نتایج قابل قبول واکسن کُوو ایران برکت بسیار عالی بوده است.

او افزود: بعد از اتمام تزریق‌ها و ارائه نتایج، احتمالا هفته آینده وارد مرحله بعدی و بررسی اثر گذاری خواهیم شد.

تولید ۱۰ میلیون دُز واکسن کُوو ایران برکت تا بهار ۱۴۰۰

دکتر جلیلی مسئول گروه تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: آزمایش حیوانی واکسن جدید mrna به پایان رسیده است و برای دریافت مجوز آزمایش انسانی به وزارت بهداشت نتایج ارسال خواهد شد.

او تأکید کرد: در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۶ پلتفرم برای تولید واکسن کرونا دنبال کردیم که بعد از کُوو ایران برکت، مراحل آزمایش حیوانی دو پلتفرم دیگر به پایان رسیده است و بعد از تأیید وزارت بهداشت، آماده ورود به مرحله آزمایش انسانی است.

مسئول گروه تولید واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: با توجه به موفقیت در مراحل تحقیقاتی و مرحله اول آزمایش انسانی تا اواخر بهار ظرفیت تولید ۱۰ میلیون دُز واکسن کُوو ایران برکت را خواهیم داشت.

‏‏دکتر جلیلی افزود: خوشحالم مرحله اول مطالعات بالینی را به خوبی پشت سرگذاشتیم، فراموش نکنید دنیا از ما جلوتر بود، چون درگیر ویروس هایی، چون سارس و مرس بودند و ما با یک تاخیر وارد این کارزار شدیم.

مسئول گروه تولید واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ​به کمک جوانان این مرز و بوم کار را توسعه دادیم و خوشبختانه مراحل تحقیقاتی را به خوبی پشت سر گذاشتیم و مرحله یک با موفقیت بسیاری همراه بود.

دکتر جلیلی گفت: دغدغه اصلی ما تولید انبوه است و ما برای تولید انبوه نمی‌توانیم صبرکنیم تا نتایج مرحله یک، دو و سه بیرون بیاید، زیرا در دنیا هم این کار را نکردند و از زمانی که نتایج آزمایشگاهی اولیه به دست آمد، تولید انبوه را آغاز کردند.

مسئول گروه تولید واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: ما هم با توجه به مطالعات تحقیقاتی و پشت سر گذاشتن مرحله نیمه صنعتی پیش بینی تولید یک و نیم میلیون دُز واکسن کرونا در ماه را شروع کردیم.

او تصریح کرد: در مرحله بعد نیز که تولید صنعتی است و اواخر بهار انجام خواهد شد با راه اندازی سایت، ظرفیت تولید ۱۰ میلیون دُز واکسن کرونا را در ماه خواهیم داشت.

مسئول گروه تولید واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: مرحله سوم با تلاش شبانه روزی همکاران در حال اتمام است و تاکنون طرح طبق جدول زمان بندی شده به خوبی پیش رفته است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°