دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ظریف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:01 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۰۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز یکشنبه با جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزارت امور خارجه کشورمان همکاری‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تلاش آژانس برای حل‌وفصل موضوعات فیمابین را از محورهای اصلی این دیدار عنوان کرد.
 
همچنین همکاری‌های ایران و آژانس در چارچوب پادمان از مهمترین موضوعات مورد گفتگو در دیدار ظریف و مدیرکل آژانس بود.

گروسی پیش از این دیدار، با مسئولان سازمان انرژی هسته ای کشورمان ملاقات کرده بود.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، در این باره اظهار داشت: ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت وگوهای مفیدی را بر اساس احترام متقابل داشتند.

کاظم غریب آبادی افزود: نتایج رایزنی‌ها امشب منتشر خواهد شد.

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیشب درحالی به کشورمان آمد که طبق قانون راهبردی لغو تحریم ها، دولت مکلف است 2 روز دیگر در صورت عمل نکردن طرف های غربی برجام به تعهداتشان، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته ای پیشتر درباره سفر مدیرکل آژانس به ایران گفته بود: بعد از اعلام ما مبنی بر اجرای ماده ششم قانون مصوب مجلس در خصوص توقف نظارت‌های فراپادمانی و ارائه نامه در این خصوص به آژانس، رافائل گروسی درخواست سفر فوری به ایران و دیدار با اینجانب را مطرح کرد.


وی افزود: سازمان انرژی اتمی ایران با در نظر گرفتن تعاملات خود با آژانس با این سفر موافقت کرد.

معاون رئیس جمهوری افزود: از آنجایی که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در حال اجرا است و طرف مقابل هنوز تعهدات خود در زمینه لغو تحریم‌ها را اجرا نکرده است، از تاریخ پنجم اسفند ماه نظارت‌های فراپادمانی متوقف خواهد شد، در عین حال در جلسه با آقای گروسی ملاحظات آژانس در چارچوب موافقتنامه پادمان و همکاری‌های دو طرف مورد بررسی و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°