ساخت واکسن «کوو ایران برکت» در گام آخر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:09 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۰۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت گفت: روز ۱۴ اسفند سال‌جاری آخرین نمونه خون داوطلبان گرفته می‌شود و گزارش نهایی ایمنی این واکسن ایرانی اواخر اسفند ارائه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکترحامدحسینی مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت امروز یک شنبه در نشستی با خبرنگاران درخصوص اتمام فاز یک این واکسن گفت: ما برای انجام فازهای بعدی مطالعات آماده شده ایم.

وی تصریح کرد: گزارش پروتکل فاز ترکیبی ۲ و سه واکسن کوو ایران برکت به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ارائه شده و آخرین داوطلبان استفاده کنندگان این واکسن ایرانی در پایان بهمن ماه دوز دوم را دریافت کردند.

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا ادامه داد: بنابراین ۱۴ اسفندماه سال‌جاری آخرین نمونه خون از داوطلبان گرفته می شود و گزارش نهایی علاوه بر گزارش ایمنی پس از این مرحله تقدیم خواهد شد.

حسینی اظهار داشت: در حال حاضر در فاز دوم ساخت واکسن انتظار داریم که بر روی ۴۰۰ داوطلب دیگر این مطالعات ادامه یابد واگر نتایج نهایی برای کارشناسان قانع کننده باشد وارد فاز بزرگتر یعنی فاز سوم و استفاده از جمعیت ۲۰ هزار نفری برای فاز مطالعه خواهیم شد و در و این جا است که ما می‌توانیم اثربخشی واکسن و با اطمینان بیشتری اعلام کنیم.

مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: با تایید نهایی واکسن ثابت می شود که واکسن ایرانی ایمن است و می توانیم اعلام کنیم که واکسن ایرانی در تولید آنتی بادی نیز موثر بوده است و برای استفاده در جمعیت بیشتر فاقد مشکل است.

حسینی همچنین اظهارکرد: دو ماه بعد از اتمام فاز ۲ و ۳ مشخص خواهد شد که واکسن با چه دوزی و در چه فاصله ای به صورت عمومی استفاده شود.

وی تصریح کرد: احتمالا اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ نتایج نهایی مطالعات و صدور مجوز برای استفاده عموم از واکسن کوو ایران برکت اعلام خواهد شد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°