فهرست شهرهای کم آب منتشر می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:49 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۱۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: فهرست شهر‌های دچار تنش آبی بزودی اعلام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حمیدرضا جانباز گفت: تابستان ۱۳۹۹ تعداد شهر‌های دارای تنش آبی ۲۲۵ شهر بود و پیش بینی می‌شود با توجه به وضعیت بارش‌ها و با وجود آنکه تعدادزیادی از طرح‌های آبرسانی بهره برداری و به ثمر رسیده تعدادشهر‌های دارای تنش افزایش یابد.

وی توضیح داد: جلسه‌های مشترک شرکت‌های آب و فاضلاب، شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان هواشناسی بطور مرتب برگزار می‌شود و این هفته دریزد و کرمان جلسه برگزار و تا قبل از پایان سال فهرست شهری‌هایی که احتمال دارند جزو شهر‌های دارای تنش آبی شوند، منتشر خواهدشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور ضمن یادآوری انعقاد تفاهمنامه همکاری با شرکت پست خاطرنشان کرد: صنعت آب و فاضلاب و شرکت‌های مربوطه با بیش از ۲۵ میلیون مشترک در شهر‌ها و روستا‌ها ارتباط دارند و قرار است اطلاعات این مشترکان مکان محور شود.

جانباز انجام اینکار را یکی از نیاز‌های درازمدت صنعت آب و فاضلاب دانست و افزود:این اطلاعات تبدیل به نقشه‌هایی خواهند شد که مجهز به مشخصات فنی هر مشترک شده و این سبب مطلوب‌تر شدن خدمات رسانی خواهد شد.

وی گفت: چنانچه در نقطه‌ای از کشور مشترکی دچار مشکلی شود، اطلاعات این مشترک در صورت تکمیل سامانه ثبت شده و خواهیم دانست که نوع انشعاب چی بوده و یا قطرآن چقدر بوده و این موضوع سرعت خدمات رسانی را بهتر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور گفت: انجام اینکار توسط شرکت آب و فاضلاب مستلزم صرف هزینه‌های بسیار زیاد بود، اما اکنون با تفاهمی که با شرکت ملی پست انجام شده این اتفاق افتاد و اطلاعات سیستم پست را به خدمت خواهیم گرفت و کاری که مستلزم صرف وقت بود و هزینه‌های زیادی داشت، اکنون اطلاعات را به اشتراک خواهیم گذاشت که ثمره آن برای شرکت‌های آب و فاضلاب جلوگیری از هزینه اضافه و برای مشترکان افزایش سرعت خدمت رسانی و کاهش زمان در رسیدگی به اتفاق هاست.

جانباز افزود: الان روند رسیدگی به اتفاق‌ها به نوع انشعاب بستگی دارد و در کمتر از سه ساعت پیگیری می‌شود و با تکمیل این سامانه زمان خیلی کاهش خواهد یافت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°