آیا حرف بایدن تضمین است؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:22 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۱۰۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
با گذشت چندین سال از اجرای تعهدات ایران در برجام و راستی آزمایی های مداوم غربی ها، امریکا و متحدانش همچنان به وعده دادن و مطالبه بیشتر از کشورمان ادامه می دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 از زمان عقد توافق هسته ای، آمریکا به هیچکدام از وعده‌های خود در برجام عمل نکرد در حالی که ایران به طور کامل به تعهدات خود پایبند بود و این واقعیتی است که جو بایدن، رئیس جمهور امریکا نیز به آن اذعان دارد.

با این حال، امریکا و متحدان اروپایی اش همچنان از عمل به اصلی ترین تعهد خود که لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران است، خودداری می کنند و به وعده دادن ادامه می دهند.

وقاحت طرف های غربی برجام به حدی است که بدون اشاره به نقض عهد خود و خروج رسمی امریکا از برجام، برای عمل کردن به عهد و پیمانشان شرط جدید می گذارند و از جایگاه طلبکار برخورد می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در این زمینه با اشاره به اظهارنظر مقام‌های اروپایی و آمریکایی درباره‌ی برجام و تحریم‌ها تأکید کرده ند: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حق هیچ‌گونه شرط‌گذاری ندارند زیرا تعهدات برجامی خود را نقض کردند و آن طرفی که باید شرط بگذارد جمهوری اسلامی است زیرا به تعهدات خود پایبند بود. بنابراین ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد. این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°