خوزستان در آستانه یک فاجعه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:06 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۱۲۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
معاون کل وزارت بهداشت هشدار داد: با توجه به اینکه نسبت ابتلا در کشور عراق ۱۰ برابر شده اگر شیوه نامه‌های بهداشتی در خوزستان و استان‌های مرزی رعایت نشود ممکن است چنین فاجعه‌ای در این استان‌ها روی دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ایرج حریرچی با بیان اینکه ویروس انگلیسی بسیار تهاجمی و از مرز‌ها وارد خوزستان شده است افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از ۲۰۰ نفر در روز به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان و تعداد بستری‌ها در مقایسه با یک ماه پیش از یکصد نفر به هزار و ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی گفت: عامل تشدید کننده ویروس انگلیسی رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، اما متأسفانه در برخی شهر‌های خوزستان استفاده از ماسک به زیر ۵ درصد و نزدیک صفر رسیده است.

آقای حریرچی افزود: در حالی که باید در ۱۱ شهرستان خوزستان مقررات شهر‌های قرمز رعایت شود این دستورالعمل‌ها نه در بازار، نه در صنوف و نه در برخی دستگاه‌های دولتی رعایت نمی‌شود.

وی گفت: اکنون شیوه نامه‌ها ۵۰ درصد در شهر‌های قرمز خوزستان رعایت می‌شود.

آقای حریرچی افزود: تردد به خارج از استان خوزستان و ورود به این استان و تردد بین شهری ممنوع شده است و مرز‌ها بسته شده اند، اما برخی پرواز‌ها و تردد‌های بین استان انجام می‌شود و برخی بازار‌ها و پاساژ‌ها باز هستند و دستفروشی به صورت کامل انجام می‌شود.

وی گفت: برای مقابله با ویروس کرونا هیچ راهی جز رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تشدید محدودیت‌ها وجود ندارد.

آقای حریرچی افزود: اکنون چنان فشاری بر بیمارستان‌های خوزستان وارد شده که ممکن است در خدمت رسانی دچار مشکل قابل توجهی شویم.

وی گفت: خوزستان به خیز سوم بیماری کرونا وارد شده و در استان آذربایجان غربی نیز روند ابتلا صعودی است.
آقای حریرچی افزود: اکنون حدود ۱۳۰ کشور حتی یک واکسن کرونا نیز دریافت نکرده اند و فقط ۲ و ۷ دهم درصد مردم جهان ۱ دز واکسن تزریق کرده اند.

وی گفت: پیش بینی می‌شود فرآیند واکسیناسیون در کشور‌های متوسط یک تا دو سال و در کشور‌های فقیر تا سال ۲۰۲۷ میلادی زمان ببرد.

آقای حریرچی افزود: تا آن زمان باید شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود و اگر در ۲۵ روز آینده این شیوه نامه‌ها را رعایت کنیم عید نوروز آرامی خواهیم داشت.

وی گفت: در امریکا هر ده روز یک بار تعداد مبتلایان به ویروس انگلیسی دو برابر می‌شود و در انگلیس بیش از ۹۵ درصد، فرانسه بیش از ۶۰ درصد و کشور‌های دیگر اروپای غربی حدود ۵۰ درصد موارد بیماری کرونا بر اثر ویروس انگلیسی است.

آقای حریرچی افزود: پیش بینی می‌شود در سه ماه آینده ویروس غالب همه دنیا ویروس انگلیسی باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°