دستیاران دانشگاه‌های علوم پرشکی بیمه می‌شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:24 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۱۴۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
وزیر بهداشت خبر داد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای دانشجویان دستیاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و دوره phd در حال عقد قرارداد با بیمه تامین اجتماعی هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در نوزدهمین آیین پویش ره سلامت برای بهره برداری از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: باید بازنگری کنیم که چرا نخبه‌های ما از این کشور می‌روند، چرا استادان پل عبور و رفتن دانشجو‌ها می‌شوند و سرمایه‌های عظیم ملی ما از این مملکت می‌روند. ما در دانشجویان روح معنویت و انسان دوستی را تقویت نکردیم تا بدانند باید بمانند و خدمت کنند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: ما الگو‌ها را از دست داده ایم، عرضه فرهنگی دانشگاه دچار نقصان شده است و باید الگو‌های ما برای خدمت به کشور تقویت شود.

وی گفت: از مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران که توانسته اند هزار و دویست تخت خوابگاهی ایجاد کنند تشکر می‌کنم چرا که حل کردن مشکل خوابگاه‌های دانشجویی کار مهمی است و دانش آموزان ما در روستا‌ها و مناطق دور وقتی رتبه‌های برتر کنکور را کسب می‌کنند و وارد رشته‌های علوم پزشکی می‌شوند، منابع ما باید صرف آن‌ها شود که با تهیدستی توانسته اند رتبه‌های برتر کسب کنند و نباید دغدغه خوابگاه داشته باشند.

وزیر بهداشت افزود: بیمارستان‌های تهران هنوز بیمارستان مرجع در کشور هستند و بار‌ها شاهد بودیم مردم از سایر استان در چادر‌هایی در اطراف بیمارستان‌های تهران مستقر بودند تا بیماران خود را درمان کنند.

دکتر نمکی گفت: هنوز دیوار‌های دانشگاه تهران صدای فریاد مرگ بر استکبار را در خود نگهداشته است، این دانشگاه عزیزان زیادی را در دوران دفاع مقدس تقدیم کرد.
 
از فردا واکسیناسیون ۱۰۰ هزار نفر دیگر از کارکنان درمان آغاز می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از آغاز واکسیناسیون ۱۰۰ هزار نفر دیگر از کارکنان درمان از فردا خبر داد.

دکتر سعید نمکی در نوزدهمین آیین پویش ره سلامت برای بهره برداری از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: از فردا واکسیناسیون ۱۰۰ هزار نفر دیگر از کارکنان درمان آغاز می‌شود و بعد سراغ خانه سالمندان و جمعیت‌های آسیب پذیر می‌رویم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تولید واکسن داخلی به خوبی پیش می‌رود گفت: در اردیبهشت آینده به عنوان تولید کننده واکسن مطرح می‌شویم.

امسال حدود ۱۱ هزار تخت بستری به کشور اضافه می‌شود

وزیر بهداشت همچنین گفت: امسال حدود ۱۱ هزار تخت بستری به کشور اضافه می‌شود و ۱۴۰۰ طرح را تا اردیبهشت آینده افتتاح خواهیم کرد.

دکتر سعید نمکی افزود: فقط در دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود ۱۵۰۰ تخت اضافه می‌کنیم، حاشیه تهران با جمعیت بیش از ۲ میلیون نفر یک تخت بیمارستانی نداشت که اکنون در ملارد، شهر قدس تخت بستری افتتاح کردیم و در شهریار و اسلامشهر هم در ماه‌های آینده بیمارستان افتتاح می‌کنیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به دنبال این بودند که بگویند ایران کانون کرونا بوده است، بعضی در داخل هم به راحتی گفته‌های ما را زیر سوال می‌برند، اما حتی یک مورد هم نبود که قبل از بهمن سال گذشته در ایران کرونا داشته باشد.

وی گفت: ما به محض اینکه در ووهان چین گزارش ویروس را شنیدیم، مرز‌های مان را بستیم و کیت طراحی کردیم. دانشجویانی ایرانی که از ووهان چین برگشتند با کیت‌های خودمان آن‌ها را آزمایش کردیم.

وزیر بهداشت افزود: از مدت‌ها پیش به بیمارستان‌ها اعلام کردم خودشان را برای سخت‌ترین موج همه گیری آماده کنند، مردم باید بدانند ویروس انگلیسی، هم قدرت سرایت چند برابری دارد و هم قدرت بیماری زایی و مرگ زایی به طوری که حتی کودک ۹ ساله در خوزستان بر اثر این ویروس فوت کرد.

دکتر نمکی با بیان اینکه باید با کسانی که شیوه نامه‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد کنیم گفت: ما ابزار نداریم با کسانی که رعایت نمی‌کنند برخورد کنیم. دیشب در ایلام خانم جوان و بارداری لوله گذاری نای (انتوبه) شد و ما با سزارین فرزند را متولد کردیم. چه کسانی عامل مرگ این بانوی ایرانی است. ما کی اجازه دادیم برای تردد به عتبات و کی موافقت کردیم برای تردد در مرزها؟. اتوبوس می‌آید می‌بینیم چند نفر کرونا مثبت در آن است و ما چه گناهی کردیم که مدام باید داغ شهدای سلامت را ببینیم. وی افزود: به دلیل ندانم کاری دیگران، کادر درمان ما از بین می‌رود.

ما از تردد مرز‌ها بی خبریم

وزیر بهداشت گفت: انگلیس که نظام سلامت مقتدری دارد به زانو درآمده است. چرا من وزیر بهداشت نباید بدانم فلان هیات از کشور همسایه می‌آید و بعد متوجه شوم گروهی آمده و رفته است بدون در نظر گرفتن دستورالعمل ها.

دکتر نمکی افزود: بزرگان نظام رعایت می‌کنند، اما یک عده‌ای اصلا گوششان بدهکار نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°