درخواست همکاری تامین اجتماعی از بیمارستان‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:45 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۱۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
در چهارمین روز توقف صدور دفترچه بیمه
سازمان تامین اجتماعی از بیمارستان‌ها درخواست کرد در اجرای بهتر طرح حذف دفترچه بیمه با این سازمان همکاری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای غفاری مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با برنامه پیگیری با بیان اینکه امروز روز چهارم توقف صدور دفترچه بیمه برای بیمه شدگان تامین اجتماعی است گفت: بیمه شدگانی که دفترچه همراه دارند همچنان مانند گذشته خدمات دریافت می‌کنند.

وی افزود: بیمه شدگانی که دفترچه نداشتند جز در یکی دو مرکز در یک استان که متاسفانه به آنان خدمات ارائه نشد در بقیه مراکز مشکلی گزارش نشده است.

آقای غفاری گفت: به غیر از یک استان در بقیه استان‌ها همکاری خوبی داریم، اما در یک استان به دلایلی که نمی‌دانیم دستور نانوشته‌ای به بیمارستان‌ها ابلاغ شده که باعث آزار مراجعه کنندگان شده بود.

وی گفت: با رایزنی‌های انجام شده در تهران خوشبختانه امروز مشکلی در این مراکز هم به ما گزارش نشده است.

آقای غفاری تاکید کرد: بر اساس این طرح، بیمارستان می‌تواند با کد ملی بیمار در سرنسخه برای وی نسخه بنویسد.

مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مراکز غیر طرف قرارداد با تامین اجتماعی هیچ نوع الزامی به همکاری با سازمان تامین اجتماعی ندارند گفت: ما هم به بیمه شدگان خود توصیه می‌کنیم حتی الامکان از مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی استفاده کنند؛ با این وجود چنانچه دغیر طرف قراداد رفتاری خارج از نظام سلامت انجام دهند حتما پیگیری می‌کنیم.

آقای غفاری در پاسخ به خبرنگار شبکه خبر درباره نام استانی که همکاری نداشته است، استان اصفهان را نام برد و تاکید کرد: این طرح هیچ فرآیندی به بیمارستان اضافه نمی‌کند و تنها خواسته شده است که نسخه در سرنسخه نوشته شود.

وی از بیمارستان‌ها درخواست کرد به هیچ طریقی به بیمه شدگان آزار نرسانند.
 
آقای غفاری در خصوص امکان طرح مشکلات در این زمینه هم گفت: ما در همه بیمارستان‌های طرف قرارداد ناظر داریم و ناظران دفاتر پزشکی در هر بیمارستان مستقر هستند و شماره تلفن ۱۴۲۰ هم آماده خدمت رسانی به مردم به صورت شبانه روزی است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°