فروش فوق‌العاده اصناف شروع شده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:45 - جمعه 27 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۱۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف تهران گفت: فروش فوق‌العاده اصناف از اول اسفند تا نیمه فرودین ۱۴۰۰ در ۳۱ استان اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 درستی، نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف تهران با حضور در بخش گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: امسال به جای نمایشگاه بهاره، فروش فوق‌العاده اصناف در ۳۱ استان از اول اسفند تا نیمه فرودین ماه برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: در این جشنواره واحد‌های صنفی با نصب پلاکارد، تخفیف‌های لازم را اعمال می‌کنند تا کالا سهل و آسان به دست مردم برسد.

درستی با اشاره به ارتباط بسیار خوب بین دولت و اصناف گفت: با وجود تحریم‌ها و شرایط کرونا، دولت هم شرایط سختی دارد، اما خوشبختانه کمبود کالا نداریم.

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف تهران تاکید کرد: معرفی واحد‌های فعال در این جشنواره از طرف اتحادیه‌های مربوطه صورت می‌گیرد و اتحادیه‌ها در قیمت گذاری و تخفیف‌ها نظارت دارند.

درستی تاکید کرد: شرکت کنندگان در فروش فوق العاده باید دارای پروانه کسب باشند و در غیر این صورت با فروشگاه مربوطه برخورد می‌شود.

در ادامه شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک گفت: علی رغم همه نارسایی‌ها و کمبود مواد اولیه پارچه، تولیدکنندگان اتحادیه پوشاک توانستند تمام تولیدات مربوط به امسال را تهیه کنند.

وی در ادامه افزود: تمام واحد‌های صنفی می‌توانند با پوستر مربوطه شناسایی شوند، ضمن اینکه بیش از ۳ هزار فروشگاه در تهران با کالای ایرانی و نازلترین قیمت در این جشنواره حضور دارند.

شیرازی با بیان اینکه تخفیف‌ها به صورت شناور از ۵ تا ۵۰ درصد عرضه می‌شوند، یادآور شد: یکی از شاخص‌ها برای شرکت در جشنواره عرضه پوشاک داخلی است و بر این موضوع نظارت می‌شود.

در ادامه بیگ زاده، مدیرکل دفترخدمات بازرگانی وزارت صمت در ارتباط تصویری با این بخش گفت: متناسب با وضعیت ایام پایانی سال، ستاد تنظیم بازار بر سه محور تامین، توزیع و نظارت، برنامه‌های مدون و مصوبی دارد.

وی افزود: اقلام پروتئینی مانند گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز، میوه، مرکبات، برنج و روغن نباتی در بخش تامین قرار دارد.

بیگ زاده با اشاره به قیمت مصوب تمام کالا‌ها گفت: قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار ۴۰۰ تومان و سقف قیمت برای گوشت سبک ۱۲۰ هزار تومان و گوشت گوساله ۱۱۰ هزار تومان است.

مدیرکل دفترخدمات بازرگانی وزارت صمت تصریح کرد: از ۱۵ اسفند میزان و سطح عرضه، تشدید می‌شود و بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن، تجارت استان‌ها در قالب طرح نظارتی بازرسی لازم را خواهند داشت.

ماجد مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت هم در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: به واسطه اقتضاعات شرایط بازار شب عید و افزایش تقاضا برای برخی اقلام مثل پوشاک و اقلام پروتئینی، بازرسی را تشدید کرده ایم.

اسفنانی، مدیر کل تعزیرات استان تهران هم در ادامه به صورت تصویری به برنامه پیوست و گفت: سازمان تعزیرات مانند هر سال، طرح ویژه نوروزی را اجرا خواهدکرد با این تفاوت که امسال هم بر کالا‌های سلامت محور و بحث کرونا و هم در بحث تامین کالا‌های مورد نیاز مردم، رستوران‌ها و ... نظارت دارد و در صورت مشاهده تخلف رسیدگی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: برنامه ویژه ما از اوایل اسفند شروع شده و تا پایان تعطیلات سال آینده ادامه خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۵°