زالی: شیب کرونا در تهران صعودی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۱۱۷۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴
فرمانده ستاد مقابله با کرونا شهر تهران اعلام کرد: تعداد بیماران کرونایی از پایان دی ماه امسال روند افزایشی داشته و در حال حاضر نیز این شیب صعودی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نق از ایرنا علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان تهران گفت: میزان مراجعان سرپایی افزایش یافته و شاخص بستری‌ها نسبت به هفته‌های گذشته نیز روند صعودی داشته است.

وی اظهار داشت: در دی ماه ۲۸ هزار نفر مراجعه سرپایی داشتیم که این رقم در بهمن ماه به ۴۰ هزار نفر رسید.

زالی با بیان اینکه میزان بستری‌ها در پایان بهمن ماه نسبت به مورد مشابه آن در دی ماه رشد یافته است گفت: این میزان در روز‌های آغازین اسفند ماه با شیب ملایم در حال افزایش است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران با اشاره به اینکه جهش‌های ویروس کرونا با عناوینی همچون ویروس اسلواکی، کالیفرنیا، آفریقایی در دنیا وجود دارد، افزود: به جز ویروس انگلیسی شاهد دیگر جهش‌های کرونا نبودیم.

وی همچنین به تعیین کانون شیوع ویروس جهش یافته ویروس انگلیسی نیز اشاره کرد و گفت: نمی‌توان مشخص کرد که کانون شیوع ویروس جهش یافته کجاست و به صورت قطعی نقطه‌ای را معرفی کنیم.

زالی اضافه کرد:، اما با توجه به پراکندگی مبتلایان باید گفت که در نقاط مختلف تهران مبتلایان وجود داشته و تراکنش اتفاق افتاده است که تاکنون ۳ نفر فوتی قطعی ناشی از ابتلا به ویروس جهش یافته داشتیم.

وی ضمن تاکید براینکه هیچ شواهدی از ویروس جهش یافته فنلاندی نداریم گفت:، اما پیش‌تر ویروس اسلواکی قبل از آن ویروس موسوم به کالیفرنیا و قبل از آن انگلیسی و آفریقایی وجود داشته، ولی تنها مورد جهش ویروس موسوم به انگلیسی در کشور مشاهده شده و شواهدی از وجود سایر جهش‌ها نداریم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران به طرح شهید سلیمانی نیز اشاره کرد و افزود: این طرح محله محور پیشرفت‌های خوبی در سطح استان تهران داشته است و امیدواریم با شتاب بیشتر در ایام نوروز انجام شود.

وی در خصوص ممنوعیت پرواز‌های اروپایی به تهران نیز گفت: اخیرا نامه‌ای به وزرای کشور و بهداشت نوشته شده تا پرواز‌های اروپایی به ویژه انگلستان متوقف شود که البته نظر ما تنها پرواز‌های اروپایی نبوده چرا که پرواز از سایر کشور‌ها نیز نوع جهش یافته ویروس در افراد مشاهده شده این در شرایطی است که فضای زیر ساختی ترانزیت فرودگاه امام خمینی به گونه‌ای نیست که از ازدحام و خطر آلودگی جلوگیری شود و امکان خروج برای انتظار به بیرون از این محدوده نیز امکان پذیر نیست.

زالی خاطرنشان کرد: مخالف ورود پرواز‌های اروپایی حداقل تا ۲۰ روز آینده بوده و در این خصوص منتظر اجرای این کار از سوی مقامات ذیربط هستیم.

وی در خصوص افزایش ازدحام مردم در مراکز خرید شب عید نیز گفت: هنوز از ستاد ملی کرونا پروتکل روشن و شفافی در مورد بازار خرید و تردد‌های نزدیک به ایام نوروز اعلام نشده، بی تردید اگر قرار است محدودیت‌هایی اعمال شود با توجه به این که پیش‌فروش‌ها در حوزه سفر و تردد‌ها در حال انجام است.

به گفته زالی، برای جلوگیری از نارضایتی مردم باید زودتر تعیین تکلیف شود تا سرنوشت بسیاری از موارد از جمله ترددها، برگزاری آزمون‌ها مشخص شود که البته برخی از این موارد ملی است و باید هر چه زودتر تصمیم گیری شود.

جلسه هفتگی ستاد مبارزه با کرونا استان تهران به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۷۹°    ۳۰.۵۹°