اینترنت گران نمی شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:41 - يکشنبه 17 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۲۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: با توجه به مصوبه صحن علنی مجلس، هیچ اپراتوری در سال ۱۴۰۰ اجازه افزایش قیمت و هزینه تعرفه ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدمحسن دهنوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات و اپراتور‌ها اجازه افزایش قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ نخواهند داشت، خاطرنشان کرد: به صورت مصرح در قانون آمد که هر نوع افزایش قیمت و تعرفه اینترنت در سال ۱۴۰۰ تخلف است.
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ با تشریح جزئیات مصوبه مجلس در خصوص اپراتور‌ها و هزینه اینترنت و حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی در قانون بودجه سال آینده گفت: قرار بود همه ساله بخشی از درآمد‌های دولت از محل عوارضی که از اپراتور‌ها می‌گیرد تحت عنوان حق امتیاز یا حق شبکه تامین شود.
آقای دهنوی با بیان اینکه امسال دولت بابت ۲۸ درصد حق امتیاز ۷ هزار میلیارد تومان درآمد دارد، گفت: پس از بررسی‌های مجلس و جلسه با اپراتور‌ها متوجه شدیم که این عدد برای سال آینده حداقل ۱۰ هزار میلیارد تومان است به همین دلیل ۳ هزار میلیارد تومان را ما به التفاوت را شفاف سازی کردیم و در بودجه آوردیم و آن را به تولید محتوا در فضای مجازی اختصاص دادیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرفی ۲۸ درصد حق امتیاز را برای اپراتور‌هایی که قرار داد جدید می‌بندند تا ۳۸ درصد افزایش دادیم، یعنی از سودی که اپراتور‌ها از مردم می‌گیرند کم کردیم و پول را به توسعه اینترنت در مناطق محروم اختصاص دادیم.
آقای دهنوی گفت: متاسفانه برخی در فضای مجازی که احتمالا در جریان نبودند و از جزئیات این مصوب آگاهی نداشتند، اینطور گفته اند که با مصوبه جدید مجلس اینترنت گران می‌شود که اصلا اینطور نیست.
برچسب ها: اینترنت ، گران ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۷°