سهم ۴۰ درصدی خیرین در مدرسه‌سازی مشارکتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:31 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۸۱۱۲۵۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم خیرین در مدرسه‌سازی طی هشت سال گذشته در مدارس مشارکتی ۴۰ درصد و در مدارسی که خودشان ساختند حدود ۲۰ درصد است یعنی خیرین وزنه مهمی در آموزش و پرورش هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محسن حاجی میرزایی" امروز در مراسم بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با هدف تکریم از هزار خیر مدرسه ساز اظهار داشت: مدرسه دانش آموزان را در بهترین دوره زندگی از حیث سرعت، عمق و کیفیت یادگیری در آغوش می‌گیرد، در واقع مدرسه کارخانه انسان سازی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدرسه به انسان شکل می‌دهد و جان و روان او را نیرو می‌بخشد، اصیل‌ترین شاخص سر آمدی جامعه، انسان‌های باکیفیت است، مدرسه فقط یک بنای معماری و سازه نیست، این محل یک سازوکار برای ترکیب شدن انسان‌ها با یکدیگر و تقویت، توسعه و انسجام ارتباطات است.

وی مدرسه را حلقه انتهایی نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: هر آنچه هست، درون و بیرون مدرسه است، هرچه مدرسه شکوهمند‌تر کار کند، جامعه با شکوه‌تر خواهد بود، از این رو خیرین مدرسه‌ساز انسان‌های زیرکی هستند که سازه پایداری بنا نهادند.
 
حاجی میرزایی ادامه داد: با آجر به آجر مدارس هویت و شخصیت کودکان شکل می‌گیرد و کامل می‌شود تصویر آینده در مدرسه ساخته می‌شود و اصلاح اجتماعی در مدرسه است.
در این مراسم از سردیس حاج اکبر ابراهیمی، خیر مدرسه ساز و مجموعه کتب زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی و به نمایندگی از ۸ خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور نیز در این مراسم عنوان کرد که از سال ۹۶ تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان با کمک خیرین برای مدرسه‌سازی جمع آوری شد، اما این مبلغ در سال ۹۹ به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گفته مهرالله رخشانی مهر تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار خیر در مدرسه سازی مشارکت کرده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°