پلاک‌های دزدی واگذار نمی‌شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:32 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۳۰۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: پلاک‌هایی که دزدیده می‌شوند، وارد لیست سیاه هم می‌شوند و به هیچ وجه واگذار نخواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در مورد نحوه واگذاری پلاک ایران ۱۱ هم گفت: در تهران ما کدپلاک‌های ۱۱، ۲۲، ۳۳، ۴۴، ۵۵ تا ۹۹ را واگذار کرده بودیم و وقتی که این پلاک‌ها تمام شد کد‌های ۱۰، ۲۰، ۳۰ و ۴۰ را واگذار کردیم.

وی با بیان اینکه مجموع ظرفیت فعلی پلاک‌ها ۶۲ میلیون عدد است، گفت: ما ۵۵ میلیون این پلاک‌ها را در کل کشور واگذار کرده بودیم که از این ۵۵ میلیون پلاک، ۳۲ میلیون آن جدا شده و ۲۳ میلیون فقط روی خودرو‌ها نصب شده بود و اگر واگذاری پلاک‌ها با این فرآیند ادامه می‌یافت، شاید در خیلی از استان‌ها تا یک سال آینده پلاک‌ها تمام می‌شد.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور گفت: بهترین کار این بود که پلاک‌هایی را که بیش از یک سال است واگذار شده، اما استفاده نشده است به چرخه واگذاری برگردانیم و این چرخه ادامه خواهد داشت.

سرهنگ محمدی با بیان این که پلاک‌ها شخص محور است نه خودرو محور، گفت: جرایم رانندگی و عوارض شهرداری و ترافیکی خودرو به کد ملی شخص تخصیص داده می‌شود لذا تمام سوابق پلاک تا لحظه آخری که در اختیار شخص قبلی بوده به نام اوست و از لحظه واگذاری به بعد به اسم شخص جدید لحاظ می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°