در آستانه شکل گیری شبه طغیان ملی کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۱۳۴۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
دکتر زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: مردم از حضور در فضا‌های سربسته و پر ازدحام خودداری کنند و حتما از دو ماسک استفاده کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
زالی گفت: امروز در آستانه شکل گیری شبه طغیان ملی کرونا هستیم و ان هم بروز بخش‌های جهش یافته ویروس است.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران گفت: میزان ابتلای به کرونا در تهران در مقایسه با هفته گذشته ۱۰ درصد و تعداد مراجعان ۱۲ درصد افزایش داشت که زنگ خطری برای تهران است.
وی تصریح کرد: باید با اجرای طرح شهید سلیمانی و برنامه‌های راهبردی‌تر شاهد کنترل موج جدید بیماری باشیم.
دکتر زالی در مراسم آخرین مرحله از طرح بزرگ شهید سلیمانی افزود: منطقه ۱۹ به عنوان یکی از موفق‌ترین الگو‌های اجرای شهید سلیمانی انتخاب شده است که ۲۷۰ هزار نفر سکنه و ۱۲ محله دارد.
وی افزود: با وجود همه سختی‌ها بعد از ۹۳ روز تلاش شبانه روزی موفقیت‌های چشمگیری با اجرای طرح شهید سلیمانی در این منطقه بدست آمده است.
دکتر زالی افزود: این منطقه از منطقه داغ پرخطر با اجرای طرح سلیمانی به منطقه کم خطر تبدیل شد و در انجام تست‌های سریع، پیشتاز است.
وی گفت: استفاده بهینه از ظرفیت آموزش پرورش و سامانه شبکه شاد برای تبلیغ برنامه‌های بهداشتی از کار‌های خلاقانه و موفق در متطقه ۱۹ بوده و برنامه ریزی برای شکل گیری کار تیمی از دیگر اقدامات است.
زالی افزود: یگان‌های هلال احمر هم در کنار دیگر بخش‌ها همکاری بسیاری خوبی در کنترل بیماری کرونا داشتند و در میدان میوه و تره بار میزان تردد بسیار بالاست، بنابراین نقطه سوق الجیشی بهداشتی و نیازمند نظارت‌های بهداشتی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °