ابتلای رنگین پوستان در آمریکا بیش از دیگران به کووید-۱۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:18 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۴۱۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
میلیون‌ها رنگین پوست در آمریکا به ویژه سیاهپوستان و لاتین تبار‌ها نسبت به سفیدپوستان، در مواجهه با کووید-۱۹ شدت بیماری بیشتری داشته اند و تعداد بیشتری از آن‌ها بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‎ اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پایگاه اینترنتی‌ای بی سی نیوز اعلام کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که میلیون‌ها رنگین پوست در آمریکا به ویژه سیاهپوستان و لاتین تبار‌ها نسبت به سفیدپوستان، در مواجهه با کووید-۱۹ شدت بیماری بیشتری داشته اند و تعداد بیشتری از آن‌ها بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‎ اند.

تفاوت‌های نژادی و قومیتی که در طول دوران شیوع ویروس کرونا بر بزرگسالان تاثیر گذاشته، در مورد کودکان رنگین پوست نیز مشاهده شده است.

در میان کودکان ۵ تا ۱۷ ساله، لاتین تباران ۲۶.۹ درصد از مبتلایان به درصد به کووید-۱۹ را تشکیل می‌دهند و ۱۱.۲ درصد از مبتلایان به این بیماری، کودکان سیاهپوست غیر لاتین هستند.

بر اساس اعلام آکادمی انجمن بیماری و بیمارستان‌های کودکان آمریکا، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون آزمایش کرونای بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار کودک مثبت بوده است که این حدودا ۱۳ ممیز یک دهم درصد از همه مواردی است که ایالت‌ها بر اساس سن اعلام کرده اند.

فوتی‌های روزانه آمریکا امروز پنجشنبه به ۲۵۰۰ رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°