ابتلای ۲۲ درصد سالمندان مراکز شبانه روزی به کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:59 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۴۲۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
رئیس سازمان بهزیستی گفت: در یک سال که از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد ۲۲ درصد از سالمندانی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شدند به کرونا مبتلا شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وحید قبادی دانا در حاشیه مراسم آغاز واکسیناسیون سالمندان کهریزک که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: از ۱۴ هزار سالمندی که در مراکز شبانه روزی ما نگهداری می‌شوند، ۳ هزار و ۱۷۶ نفر معادل ۲۲ درصد ابتلا داشتیم که از این تعداد ۲ هزار و ۲۹۵ نفر بهبود یافتند، ۵۰۶ نفر تحت درمان هستند و متاسفانه ۳۷۵ نفر معادل ۲/۶ درصد فوت شدند.
 وی اضافه کرد: اگر آمار مراکز معلولان را به مراکز سالمندان اضافه کنیم در مجموع ۵۱ هزار نفر در این مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند که ۷ هزار نفر از آن‌ها به کرونا مبتلا شده اند و از این ۷ هزار نفر، ۶ هزار نفر بهبود یافته اند، ۷۰۰ نفر تحت درمان هستند و متاسفانه ۴۵۲ نفر در مجموع دو مرکز سالمندان و معلولان فوت شدند.
 رئیس سازمان بهزیستی گفت: از ۹۲۵ مرکز شبانه روزی نگهداری معلولان، سالمندان و بیماران روانی در ۳۸۲ مرکز یعنی معادل ۴۱ درصد آلودگی کرونا داشتیم.
 وی افزود: در مهر و آبان امسال به ۸۰ هزار نفر از مددکاران، مددجویان و کارکنان مراکز شبانه روزی به صورت رایگان واکسن آنفلوآنزا تزریق کردیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°