تظاهرات گسترده یمنی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:55 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۱۴۵۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
مردم یمن امروز علاوه بر صنعا در دیگر استان‌های این کشور با برپایی تظاهرات به سکوت نهاد‌های بین المللی به ادامه محاصره و جنگ ضد ملت یمن اعتراض کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تظاهرات مردم یمن با هدف جلب توجه افکار عمومی جهان برای تحت فشار قرار دادن سازمان ملل و کشور‌های متجاوز برای توقف جنگ و محاصره ملت یمن برگزار می‌شود. از سوی دیگر این تظاهرات بیانگر حمایت مردم یمن از اقدامات و حملات ارتش و کمیته‌های مردمی برای هدف قرار دادن مراکز حساس و حیاتی سعودی برای وادار کردن ریاض به لغو محاصره است. ائتلاف متجاوز سعودی با کمک آمریکا، با جلوگیری از ورود ورود غذا، دارو و سوخت به یمن، اوضاع انسانی را در این کشور بحرانی کرده است. متجاوزان سعودی بیش از چهار سال است که مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی یمن را بسته اند.

شورای امنیت هم تحریم‌ها علیه یمن را یک سال دیگر تمدید کرد. بر این اساس تحریم‌های مالی و ممنوعیت سفر علیه یمن را به مدت یک سال دیگر تمدید شد.
۱۴ عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت دادند و روسیه از رای دادن به آن خودداری کرد. این قطعنامه، مدت ماموریت تیم کارشناسان تحریم‌های بین المللی علیه یمن را تا بیست و هشتم مارس ـ اواخر فروردین ـ سال ۲۰۲۲ تمدید کرد.
برچسب ها: یمن ، تظاهرات ، ضد سعودی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°