برپایی اردوی تیم ملی دوچرخه سواری جاده و پیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:41 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۴۸۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جاده و پیست گفت: دومین اردوی دوچرخه سواری پیست سرعت آغاز شده است و در اواخر هفته آینده دوچرخه سواران نیمه استقامت به جمع ملی پوشان اضافه می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمود پراش" در گفتگو با نبض ورزش گفت: مسابقات قهرمانی آسیایی قزاقستان در رشته سرعت، این رقابت‌ها قرار است در صورت عدم اوج گیری کرونا در اواخر خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار شود و تیم ملی ایران نیز برای حضوری قدرتمند در این مسابقات خود را آماده می‌کند.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جاده و پیست افزود: در حال حاضر ۲۰ ملی پوش که از ۱۵ تا ۲۰ سال سن دارند، به تیم ملی دعوت شده اند.

او گفت: دومین اردوی دوچرخه سواری پیست سرعت آغاز شده است و در اواخر هفته آینده دوچرخه سواران نیمه استقامت به جمع ملی پوشان اضافه می‌شود. این اردو تا پایان اسفند برگزار می‌شود.

محمود پراش میانگین سنی ملی پوشان در بخش سرعت را ۱۶ سال اعلام کرد و افزود: با برگزاری اردو‌های تیم ملی و آموزش صحیح از آنها حمایت می‌شود.

پراش درباره حضور در مسابقات بین المللی گفت: پایه‌ی رشته‌های پیست، رشته چهار کیلومتر تیمی است اگر برنامه ریزی‌ها درست و صحیح باشد می‌توان در چند سال آینده از پشتوانه تیمی خوبی برخوردار باشیم.

سرمربی ملی تیم دوچرخه سواری جاده و پیست گفت: ابتدا باید شرایط را برای ورزشکاران و دوچرخه سواران آماده کنیم و سپس از ورزشکار انتظار مدال داشته باشیم.

او با بیان اینکه سخت افزار بخش مهم تیم‌های حرفه‌ای است، گفت: همه کشور‌ها پیست چوبی دارند، اما ۲۵ سال است در شهر ساری در حال ساخت پیست چوبی هستیم. دوچرخه سواری به فضا و شرایط خاص نیاز دارد.

محمود پراش از تنها سهمیه ایران در رقابت‌های بین المللی المپیک و پارالمپیک گفت و افزود: متاسفانه با غفلتی که شده جز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در مسابقه دیگر جهانی حضور نداشتیم. در دوره قبل المپیک هم ما نماینده در مسابقات بین المللی نداشتیم. تنها حضور ملی پوشان ما در سال‌های گذشته حضور دوچرخه سواری پیست در مسابقات المیک ۲۰۰۱ آتن بوده است.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جاده و پیست افزود: دو سری مسابقات دوچرخه سواری جاده هم سال گذشته در مالزی و امسال در امارات متحده عربی لغو شده است. علت لغو شدن این مسابقات هنوز مشخص نیست.
 
او با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد، گفت: با این شرایط فدراسیون دوچرخه سواری باید به فکر اعزام رکابزنان به تور‌های بین المللی باشد تا حداقل بتواند رکابزن خود را تا حدودی برای حضور در المپیک توکیو آماده کند.

"محسن رحمانی بیرق" ملی پوش دوچرخه سواری در ارتباط تصویری گفت: لغو شدنِ مسابقات، اوضاع روحی تیم ملی را بَرهم می‌زند.

کنفدراسیون دوچرخه سواری آسیا خارج از محدودیت‌های کرونایی در امارات تور‌های دوچرخه سواری برگزار می‌کند.

ملی پوش دوچرخه سواری افزود: پیش از این دوچرخه سواری کشور ما در آسیا برتری داشت، اما در حال حاضر تنها یک سهمیه المپیک داریم.

"قادر میزبانی" ملی پوش پیشین دوچرخه سواری با انتقاد به وضعیت مدیریتی این رشته ورزشی گفت: وضعیت اقتصادی و کرونایی کشور باعث شد تا فدراسیون دوچرخه سواری با مشکلات زیادی روبرو شود و باید به این نکته توجه داشته باشیم که اساس دوچرخه سواری ما از نظر زیر بنایی مشکل دارد.

او گفت: فدراسیون دوچرخه سواری هنوز مدیر ندارد و بصورت سرپرستی اداره می‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°