رونمایی از ۵۷ محصول جدید در حوزه نانو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:15 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۱۵۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
۵۷ طرح نانویی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محصولات جدید فناورانه نانو در حوزه‌های مختلف با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد.

با حضور آقای دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از ۴۳ محصول فناورانه و ۱۴ طرح توسعه فناوری در حوزه نانو رونمایی شد. این محصولات امسال هزار میلیارد تومان فروش داشتند.
 
بر اساس پیش بینی‌ها این محصولات تا سال ۱۴۰۲ بیش از ۴ هزار میلیارد تومان فروش خواهند داشت.

در حاشیه این مراسم، ۴ قرار داد ارتباط با صنعت میان شرکت‌های دانش‌بنیان و صاحبان صنایع مخاطب فناوری‌های نانو منعقد خواهد شد تا راه ورود محصولات و فناوری‌های ایران ساخت نانویی به صنعت هموار شود. این قرارداد‌ها در حوزه‌هایی، چون رنگ و رزین، پلیمر، پودر‌های نانویی است که هر یک زمینه رفع یکی از نیاز‌های راهبردی صنعت و خلق ارزش افزوده را فراهم می‌کنند.

یکی از طرح‌های ارائه شده در این مراسم، در حوزه نانوسیال‌ها و گل‌های حفاری است که ارزشی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال دارد. همچنین ۱۷ طرح فناورانه نیز با محوریت توسعه فناوری رونمایی شدند. این طرح‌ها محصولات و خدماتی را در بر می‌گیرند که برای نخستین بار در کشور تولید می‌شوند یا محصولی فناورانه را توسعه می‌دهند.

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیرساخت و تجهیزات لازم برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه نانو و رفع نیاز‌های فناورانه صنایع به دست این کسب‌وکار‌ها را فراهم می‌کند.

همچنین در این مراسم سوله‌های میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور که با حمایت معاونت علمی تجهیز شده‌اند نیز افتتاح و میزبان نوآوری‌های نانوفناوری می‌شوند. «کافی‌تک» میزبان فعالان فناور، صاحبان سرمایه و علاقه‌مندان نانوفناوری است و با ایجاد بستری تعاملی زمینه برای روزآمدی فناوری‌های نانو و ارتباط آن‌ها با صنایع را فراهم کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°