کرونا و عملکرد غرب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:25 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۵۳۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
روایتگر؛
اندیشمندان کانادایی و استرالیایی معتقدند: تفاوت درمان کرونا در غرب و آمریکا به تفاوت ارزش ها تبدیل شده و ساخت واکسن نیز بیش از درمان و بازگشت زندگی به روال عادی به یک پدیده پولساز تبدیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پرفسور آنتونی جیمز هال استاد مطالعات جهانی شدن در دانشگاه لثبریج درباره مهمترین ویژگی کرونا در نظام بین الملل گفت: این ویروس روش زندگی را تغییر داده است.

آقای هال در ادامه گفت: ساخت واکسن ها در آمریکا نگرانی ها را بیشتر می کند و در واقع ایالت  متحده از همه بیمارتر است و کسب و کار ساخت دارو و واکسن فقط پول ساز است و قوانین عادی را شامل نمی شود. قانون را نیز طوری تنظیم می کنند که نتوان از آنها بابت اشتباهات شکایت کرد.

پرفسور تیم اندرسون استاد سابق اقتصاد سیاسی در دانشگاه سیدنی نیز گفت: تفاوت میان نحوه درمان بیماران درگیر این ویروس در کشورهای مختلف مثلا در کوبا و امریکا به تفاوت در ارزش ها تبدیل شده است. بخش مهمی از نتو لیبرالیسم به صورت جدی وجود دارد و مردم واقعا به دنبال فرار هستند اما در وافع همه فردگرا هستند و هیچ نظام سلامت دئولتی و واقعی و موثر در آمریکا وجود ندارد.

 او افزود: موضوع همه گیری کرونا - ویروس آشکار کرد مدل نئولیبرالیسم آمریکایی- انگلیسی چقدر ضعیف است حدود دو سال پیش یک نظام رتبه بندی توسط مراکر تحقیقاتی در دانشگاه های انگلیس و امریکا تاسیس شد تا نشان دهد کدوم کشورها برای مقابله با یک دنیاگیری بیماری آمادگی دارند؟ جالب این که در این رتبه بندی انگلیس و آمریکا در صدر جدول بودند و بعنوان بهترین کشورها برای مقابله با بیماری شناخته شدند اما در واکنش های اولیه خلاف این ثابت شد، این بحران نشان داد نظام سلامت در این کشورها بسیار ضعیف است.

پرفسور اندرسون گفت: آمریکا بزرگترین سیستم برده داری را در تاریخ دارد و در دوره بازسازی نیز شاهد تبعیض نژادی بوده ایم. همه گیری ویروس نشان می دهد مردم سیاهپوست آفریقایی - آمریکایی بیشتر رنج می برند و در بیکاری نیز بیشتر تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته اند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°