دولت بهانه ای به دست دشمنان نداد + گزارش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:04 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۵۴۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت با اجرای دقیق و مدبرانه قانون "اقدام فوری برای لغو تحریم‌ها" به عنوان مصوب مجلس پیرامون پروتکل الحاقی، بهانه را از دست دشمنان گرفت که نتیجه آن مخابره یک صدای واحد و عزتمندانه از ایران بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "اسحاق جهانگیری" امروز(شنبه) در نشست اقتصادی مقاومتی در استان گلستان گفت: کاری کردیم که رژیم صهیونیستی و سعودی و آمریکا از اقدام ما جشن نگرفته و ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به بمب هسته‌ای نکنند.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه کاری کردیم که همه دنیا در برابر ایران و مردم سر تعظیم فرود آوردند، افزود: کسی که در کشور مسوولیت قبول می‌کند نباید در مقابل شرایط تسلیم شود.

او گفت: تحریم بخش‌های اصل اقتصاد ایران از جمله فروش نفت، بانک‌ها و بخش‌های کشتیرانی، هواپیمایی و حتی جاده‌ای را تحت فشار قرار داد تا امکان انتقال پول تا حد امکان کاهش یابد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: مردم با وجود همه فشار‌های حداکثری، مقاومت کردند و به نقطه‌ای رسیدیم که ایران مقتدرانه سر جای خود ایستاده، اما ترامپ و تیم طراح تحریمش به تاریخ پیوسته و دیگر خبری از آنان نیست.

جهانگیری افزود: تحریم اثر زیادی بر زندگی مردم گذاشت و پیشرفت کشور را هم دچار آسیب کرد که یکی از دلایل آن وابستگی اقتصاد به دولت است.

وی گفت: با وجود تلاش فراوان، هنوز به معنای واقعی توسعه از دست دولت خارج نشده و بخش خصوصی میدان‌دار اقتصاد و سرمایه گذاری نیست.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: وقتی منابع دولت در شرایطی مانند تحریم تحت فشار باشد به بخش‌های توسعه‌ای مانند بخش خصوصی هم فشار وارد می‌شود.

وی به اثرات تحریم و برداشت‌های متفاوت از آن اشاره کرد و گفت: اگر شرایط امروز کشور را با وضعیت مطلوب مقایسه کنیم مجبوریم بگوییم که با خواسته آرمانی فاصله داریم، اما برخی‌ها این حرف‌ها را این گونه برداشت می‌کنند که " فلانی می‌گوید وضع کشور بد است".

جهانگیری ادامه داد: اگر بخواهیم وضعیت خودمان را با آن‌چه درون آن قرار گرفته ایم، بسنجیم باید اعلام کنیم که در این شرایط سخت هم پیشرفت‌های زیادی حاصل شد، اما باز هم ممکن است عده‌ای بگویند" فلانی خبر ندارد که در کشور چه خبر است".

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در این شرایط از صاحب نظران می‌خواهم با مردم صادق باشند و صادقه رفتار کنند.

وی اظهار داشت: آمریکا با اعمال تحریم‌های فراوان می‌خواست اقتصاد کشور را از هم گسسته و مردم را آن قدر تحت فشار بگذارد که به خیابان‌ها بریزند تا آن‌ها خود را برای فروپاشی نظام آماده کنند، اما مردم ایران با افتخار از این وضعیت عبور کرده و سربلند شدند.

وی گفت: بیان این نتایج روشن هم عده‌ای را ناراحت کرده و آن‌ها می‌گویند " مگر خبر ندارید زندگی مردم در چه وضعیتی قرار دارد؟

جهانگیری ادامه داد: مگر کسی هست که بگوید مردم طی این سال‌ها در سخت‌ترین فشار قرار نگرفته و دچار آسیب فراوان نشدند؟

معاون اول رئیس جمهوری افزود: آن چه موجب سرفرازی مردم ایران در این وضعیت دشوار شد، صبوری بزرگوارانه مردم بود که فشار‌ها را پشت سر گذاشته و تحمل کردند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تحریم‌ها را حتی یک روز زودتر از پیش روی مردم برداریم و راهکاری در پیش بگیریم که منجر به فشار جدید نشود.

جهانگیری به اجرای طرح‌های زیرساختی در گلستان اشاره کرد و گفت: یکی از این طرح ها، زهکشی ۲۸۰ هکتار از اراضی گلستان است که نشان می‌دهد دولت عزم جدی برای حل مشکلات مناطق گوناگون کشور دارد.

وی به اثرات شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: در روز‌های اول شیوع این ویروس اجازه خرید ماسک را هم نداشتیم، اما شرایط را تغییر داده و با سرعت به صادر کننده این محصول تبدیل شدیم.

جهانگیری به نتایج مثبت تولید واکسن داخلی اشاره کرد و گفت: علاوه بر تلاش برای تولید این محصول، خرید واکسن خارجی را هم ادامه داده و نمونه‌های معتبر و تایید شده را وارد خواهیم کرد.

وی افزود: در انجام واکسیناسیون، مسوولان با شهروندان عادی تفاوتی نداشته و تلاش می‌کنیم دوگانگی در تزریق آن به وجود نیاید.

معاون اول رئیس جمهوری به ظرفیت‌های گلستان اشاره کرد و گفت: فقط چند دهه از تولد گلستان می‌گذرد، اما در همین مدت کم درآمد سرانه مردم این استان با شتاب مطلوب افزایش یافته است.

جهانگیری بیان کرد: توسعه و پیشرفت استان‌ها محدود به تصمیم گیری مدیران پایتخت نشین نیست بلکه عملکرد و برنامه مسوولان استانی هم در رسیدن به این اهداف مهم است.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: برای توسعه سریع و استفاده بهینه از ظرفیت‌های گلستان، پیشنهاد راه اندازی منطقه آزاد از سوی دولت مطرح و لایحه آن به مجلس فرستاده شد، اما به دلیل اختلاف نظر مجلس و شورای نگهبان این طرح به مجلس تشخیص مصلحت رفت و حالا باید منتظر بمانیم که چه تصمیمی برای اجرای این طرح گرفته خواهد شد.

جهانگیری گفت: به جای آنکه دولت در تصمیم‌گیری‌ها برای توسعه مستقل باشد، مراحل اجرا، تایید و تصویب طرح‌ها طولانی می‌شود که این نظام تصمیم‌گیری با هدف سرعت بخشیدن به توسعه باید تغییر کند.
 
معاون اول رئیس جمهوری صبح امروز وارد استان گلستان شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°