جهانگیری: آمریکا اعتراف کرد که فشار‌ها به مردم ایران شکست خورد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:34 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۵۵۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکا در دولت قبلی اعتراف کرد که فشار‌های وارده ما به ایران شکست خورده و دولت امروز هم به صراحت بر این اعتراف صحه گذاشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "اسحاق جهانگیری"که برای سفری یک روزه در استان گلستان به سر می برد در نشستی با فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نخبگان و جوانان گفت: کشوری پیشرفت می‌کند که به سرمایه اجتماعی کشور یعنی مردمش اعتماد و اتکا داشته باشد.
وی افزود: امید به آینده همواره می‌تواند محرک جدی باشد و اگر دشمنان در طول این سال‌ها با اتکا بر شرایطی که پیش آوردند نتوانست موفق باشند دلیلش امید به آینده مردم بوده است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکا در دولت ترامپ با جدیت قصد داشت ایران را بپاشاند و حتی اقدام به ترور یک شخصیت رسمی نظامی کشور یعنی سردار سلیمانی زد تا بتواند با سرعت به کشور آسیب بزند که با لطف پروردگار، حمایت و مقاومت ملت ایران این توطئه‌ها را خنثی کرد.
جهانگیری گفت: در تاریخ زمانی که ابر‌های سیاسی کنار برود کارستان کار مردم ایران در مقاومت برابر توطئه‌های دشمنان را بهتر نمایان خواهد کرد.
وی اضافه کرد: آمریکا در دولت قبلی اعتراف کرد که فشار‌های وارده ما به ایران شکست خورده و دولت امروز هم به صراحت بر این اعتراف صحه گذاشته است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: کار نخبگان این است که آسیب‌های هرچند ناچیز وارده به اعتقاد، اعتماد و زندگی مردم را ترمیم کنند، چون ملتی که افق بلندی داشته باشد می‌تواند از بحران‌ها عبور کند.

وی افزود: ما قطعا قادر به حل مشکلات هسته‌ای کشور هستیم و امروز که یک برجامی وجود دارد که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و حتی در داخل کشور تاکید می‌کنند به برجام برگردیم به طور قطع مشکلات قابل حل است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما یکسال تحمل کردیم که آمریکا به برجام برگردد، اما برنگشت و امروز با تدبیر، درایت، اتکا به سه اصل راهبردی اعلامی رهبر معظم انقلاب از مشکلات عبور می‌کنیم.
جهانگیری گفت: در این شرایط سخت مسیر پیشرفت کشور اگر بیشتر از دولت‌های قبل نبوده کمتر هم نبوده است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: ما نیازمند ترمیم سرمایه‌های اجتماعی کشور هستیم و در این عرصه حضور نخبگان بسیار تاثیرگذار است.
جهانگیری بیان کرد: انتخابات ریاست جمهوری آینده بسیار مهم است و مشارکت حداکثری در این راه نقش راهبردی و تاثیرگذار است.
وی اضافه کرد: انتخاب رئیس جمهور انتخاب فردی است که کشور را در سطح منطقه مدیریت می‌کند و این بسیار مهم است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°