هشدار سازمان ملل درباره گرسنگی در یمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:18 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۵۷۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
سازمان ملل متحد اعلام کرد بیش از نیمی از جمعیت یمن از گرسنگی رنج می‌برند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد در اطلاعاتی جدیدی که درباره جنگ ویرانگر آل سعود و متحدانش علیه ملت یمن و پیامد‌های آن منتشر کرده است، درباره بروز قحطی در یمن هشدار داده و آورده است حدود ۱۶ میلیون یمنی یعنی بیش از نیمی از ساکنان یمن از گرسنگی رنج می‌برند.

سازمان ملل خاطر نشان کرده است که حدود ۸۰ درصد یمنی‌ها به کمک نیاز دارند و ۴۰۰ کودک زیر پنج سال از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند.

از سوی دیگر ۱۲ سازمان امداد رسانی از جمله آکسفام و هیئت نجات کودکی هشدار داده اند که دو میلیون و سیصد هزار کودک زیر پنج سال در یمن در صورتی که دولت‌ها کمک‌های مالی را افزایش ندهند، با گرسنگی روبرو خواهند شد.

رژیم سعودی و متحدانش با حمایت کامل آمریکا و اروپا، جنگ ویرانگری را از مارس ۲۰۱۵ (۶ فروردین ۱۳۹۴) علیه ملت یمن به راه انداخته و انواع سلاح‌های مرگبار را به کار گرفته است که تاکنون ده‌ها هزار غیرنظامی بی دفاع شهید و صد‌ها هزار نفر زخمی شده اند و ویرانی گسترده‌ای در تاسیسات زیربنایی به بار آمده است و علاوه بر آن محاصره ظالمانه یمن سبب محروم شدن ملت این کشور از نیاز‌های اساسی اش از جمله دارو و غذا و بروز بزرگترین فاجعه انسانی در این کشور شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۵°