نمایش ۷ هزار سال تاریخ ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:12 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۶۱۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
مدیرعامل موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان، از به نمایش درآمدن اشیاء تاریخی به قدمت ۷ هزار سال در مجموعه فرهنگی-موزه‌ای سردار آسمانی و موزه هنر ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حشمت الله قنبری در مراسم افتتاح همزمان «مجتمع فرهنگی-موزه‌ای سردار آسمانی» و «هنر ایران» افزود: از ۱۵ ماه پیش تا به امروز، تلاش زیادی برای راه اندازی ۷ موزه در تراز بین‌المللی انجام شد.
وی گفت: موزه هنر ایران در کاخ مرمر، در طول ۱۰۰ روز مرمت شد و ۴۵۰ اثر فاخر از هزاره‌های پیش از میلاد تا تاریخ معاصر در آنجا قرار گرفت و آماده بهره برداری شد که شیوع کرونا بهره‌برداری از این موزه را تا امروز به تعویق انداخت.
رئیس موسسه موزه‌های بنیادمستضعفان گفت: موزه آوند‌های تاریخی در مجتمع موزه‌ای رامسر نیز در ابتدای امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امروز ۵ موزه گرانبها نیز در مجتمع فرهنگی-موزه‌ای سردار آسمانی آماده بهره برداری شده است.
وی با اشاره به سختی عملیات بازسازی ساختمان دفینه گفت: ساختمان دفینه در شرف تخریب بود و مهندسان مجرب اعلام کرده بودند ستون‌های اصلی این ساختمان دچار کمانش شده و در حال فروریزی است.
قنبری گفت: ساختمان دفینه کاربری سوپرمارکت داشت ولی به دلیل نمای آن، ثبت تاریخی شده بود، و همین موضوع کار بازسازی این ساختمان را بسیار سخت‌تر کرده بود.
قنبری افزود: برای این مجتمع موزه‌ای چندین هزار اثر تاریخی از ۴ هزار سال قبل از میلاد مسیح تا امروز، انتخاب شد که پس از اصالت سنجی و مرمت آن‌ها از سوی استادان و خبرگان، به این ساختمان منتقل شدند.
رئیس موسسه موزه‌های بنیاد مستضعفان با اشاره به نامگذاری این مجتمع فرهنگی-موزه‌ای به نام سردار آسمانی گفت: نام این ساختمان دفینه بود ولی نکته حائز اهمیت آن است که وقتی قرار است ۴ موزه در تراز بین‌المللی مورد بهره برداری قرار گیرد لازم است نامی متناسب با این بزرگی بر آن گذاشته شود و این نام، فاخرترین دارایی این موزه است.
وی با اشاره به انجام ۹ ماه عملیات مقاوم سازی موزه خودرو نیز گفت: این موزه در بهار سال آینده به بهره برداری می‌رسد که از نظر خودرو‌هایی که در این موزه به نمایش در می‌آید، برترین موزه خودرو در سراسر جهان خواهد بود.
برچسب ها: تاریخ ، نمایش ، موزه ، 7 هزار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°