بهره برداری از ۲ طرح توسعه میدان نفتی آذر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:10 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۶۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
۲ طرح نفتی و پتروشیمی در استان ایلام، امروز دوشنبه با حضور رئیس‌جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نوذری، سرپرست استانداری ایلام گفت: مراسم بهره برداری رسمی از طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر با هزینه‌ای بالغ بر ۱.۴ میلیارد یورو و ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود.
 
نوذری با بیان اینکه با بهره برداری رسمی از این طرح، ظرفیت تولید روزانه از میدان نفتی مشترک آذر به ۶۵ هزار بشکه در روز خواهد رسید، گفت: تأمین منافع ملی، ایجاد فرصت اشتغال برای نیرو‌های بومی و رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت‌ها در استان، از شاخص‌های برجسته اجرای طرح توسعه میدان نفتی مشترک آذر به شمار می‌آید.

سرپرست استانداری ایلام تصریح کرد: توجه دولت تدبیر و امید به حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان در مقایسه با همه دوره‌ها بی بدیل بوده و سرمایه گذاری قریب ۷ میلیارد یورویی در این حوزه گواهی مستند بر این ادعاست. در اجرای این طرح، حفاری ۲۰ حلقه چاه به انجام رسیده و هزینه‌های اجرایی طرح توسعه میدان آذر، بالغ بر ۱.۴ میلیارد یورو (معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان) برآورد می‌شود که بخش قابل توجهی از آن از راه صندوق توسعه ملی و بخشی دیگر نیز از شرکت اهداف و وام‌های بانکی تأمین شده است.

سهم ساخت داخل در این پروژه بالغ بر ۷۵ درصد و سهم سرمایه انسانی بومی ۵۵ درصد بوده که امروز دوشنبه ۱۱ اسفند  با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست استانداری ایلام و مجموعه مسئولان استانی به بهره برداری می‌رسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۶°