سپاه باید میدان فوران تفکر باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:25 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۶۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: همه پاسداران باید بیاندیشند و سپاه باید میدان فوران تفکر باشد چرا که ما با دشمنانی جاهل روبه رو هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم افزود: وسعت و بزرگی شخصیت هر انسانی به بلندای اندیشه اوست و به همین دلیل انسان‌های متفکر و مروجان علم و معرفت مانند شهداء هرگز نمی‌میرند.
 وی گفت: انقلاب ما برای پی ریزی یک تمدن و پیاده سازی آن ظهور کرده و خورشید و تمدن جدید عالم از افق ایران طلوع کرده است و ما بر اساس تجربه دریافته ایم که دسترسی به کرانه‌های این تمدن جز با پیشگامی در میدان تعقل و تفکر ممکن نیست.
 فرمانده کل سپاه با اشاره به این که ما در سپاه هر جا با آگاهی وارد شدیم موفق بودیم، افزود: تفکر و آرمان در سپاه، سلسله مراتبی نیست و این گونه نیست که کسی که در نقطه مرکزی سپاه ایستاده است لزوما باید معتقدتر و اندیشمندتر از ستون پایین‌تر سازمان باشد.
 سرلشکر سلامی گفت: در شرایطی که دشمنان جاهل ما ابزار‌های فیزیکی قدرتمندی دارند ما باید با سلاح ایمان و آگاهی حرکت کنیم.
 وی افزود: انتقال این تجربیات به نسل‌های آینده مهم است و سپاه نباید تغییر ماهیت دهد و به غیر خود تبدیل شود و اندیشه‌های ظاهر شده در دهه‌های اول سپاه باید مدام منتقل شود و این کار پاسداران اهل قلم است.
 فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما باید مدام ذهن هایمان را نوسازی کنیم و حقایق باید جاری شود و ما یک نهاد بدون فکر نیستیم و هر روز با فضا، شرایط، دشمن و اقتضائات جدیدی مواجه ایم و مواجه با هر پدیده‌ای مستلزم ذهن جدید است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°