کرونای جهش یافته دیگر در انگلیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:42 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۶۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
پیدا شدن مواردی از نوع جهش یافته ویروس کرونا در برزیل در شمال و جنوب انگلیس، انتقاد‌ها از دیر بسته شدن مرز‌های انگلیس و کم اثر بودن محدودیت‌ها را در این کشور، افزایش داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 روزنامه گاردین نوشت: اکنون مشخص شده است که سه نفر در انگلیس و سه نفر در اسکاتلند به نوع جهش یافته ویرس کرونا در برزیل، دچار شده اند.
 
 هویت پنج نفر از مبتلایان به نوع جهش یافته کرونا در بزریل، شناسایی شده است، اما با این که ابتلای یک نفر دیگر معلوم شده، دولت انگلیس هنوز نتوانسته است وی را شناسایی کند و بدین ترتیب، این فرد مبتلا، در حال گستراندن این نوع خطرناک در کشور است.
 
 این روزنامه نوشت فرد مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا در برزیل یا اطلاعات خود را در زمان آزمایش کامل ثبت نکرده یا اشتباهی در نظام بهداشت و درمان انگلیس روی داده که در نتیجه آن، نام فرد آزمایش شده، گم شده است.
 
 نوع جهش یافته ویرس کرونا در برزیل با نام بی ۱۱۲۸ (B۱۱۲۸)، بخشی از ویژگی‌های نوع جهش یافته ویروس کرونا در آفریقای جنوبی را در بر دارد و نخستین بار در منطقه مانائوس (Manaus) در برزیل شناسایی شد. این نوع جهش یافته، با سرعت بیشتری منتقل می‌شود و در برابر واکسن‌های موجود ضد کرونا، تاحدودی مقاوم است.
 
پنج نفری که به نوع جهش یافته جدید مبتلا شده اند، پس از سفر به برزیل یا تماس با فردی که در برزیل بوده است، به این نوع ویروس مبتلا و از سوئیس وارد انگلیس شده اند.
 
مقامات بهداشتی از مسافرانی که در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) با هواپیمایی سوئیس وارد انگلیس شده اند خواسته اند تا با آنان تماس بگیرند تا بتوانند فردی را که به نوع جهش یافته کرونا در برزیل مبتلا شده، اما هویتش شناسایی نشده است، پیدا کنند.
 
 ایوت کوپر (Yvette Cooper) رئیس کمیته داخله مجلس عوام انگلیس گفت: ضعف دولت در مراقبت از مرز‌ها، با این وضعیت آشکارتر می‌شود. نوع جهش یافته کرونا در برزیل، یک ماه پیش از ۱۰ فوریه، روزی که وارد انگلیس شد، شناسایی شده بود.
 
به گفته وی، هفته‌ها پیش از این واقعه، به نخست وزیر انگلیس هشدار داده شده بود که پرواز‌های غیرمستقیم، از کشور‌های پرخطر همچون برزیل، خطرزاست، اما دولت، اقدامات لازم را انجام نداد.
 
شیوع گسترده ویروس جهش یافته به ویژه نوع انگلیسی آن سبب شده این کشور با جمعیت حدود ۶۷ میلیون نفر همچنان پنجمین کشور دارای بیشترین مبتلایان و بیشترین جان باختگان از کرونا در جهان باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°