امروز بهره برداری از ۲۰ طرح آب و برق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:55 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۷۲۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
۲۰ طرح صنعت آب و برق در ۶ استان کشور امروز سه‌شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت نیرو، از ۲۰ طرح آماده افتتاح ۶ طرح در استان کرمانشاه، ۴ طرح در استان گیلان، ۶ طرح در دو استان آذربایجان شرقی و فارس، ۲ طرح در استان بوشهر، یک طرح در همدان و یک طرح برق‌رسانی روستایی به بهره برداری می‌رسد.

بر این اساس، ۶ طرح صنعت آب و برق استان کرمانشاه شامل تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین، احداث و توسعه سه پست، ۴.۶ کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح خواهد شد.

همچنین در استان گیلان ۴ طرح برقی شامل افزایش ظرفیت دو پست "لشت‌نشا" و "لوشان"، توسعه پست "تره‌طول تالش" و احداث پست سیار "تولمات" با اعتبار ۶۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
در استان آذربایجان‌شرقی، اما سه طرح صنعت برق شامل افزایش ظرفیت پست‌های "مرند ۱"، "فارفارمرند" و "گلستان" با سرمایه‌گذاری ۳۶.۵ میلیارد تومان و در استان فارس نیز دوطرح افزایش ظرفیت برق در "داراب‌گرد" و "درودزن" و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۱.۹ مگاواتی در مجموع با اعتبار ۳۹.۱ میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، ۲ طرح توسعه برق هم در استان بوشهر شامل توسعه پست بوشهر ۲ و توسعه کلیدخانه پست رودحله با هدف تامین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری خواهد رسید.

در استان همدان نیز یک طرح آبی شامل فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان با اجرای ۳۸ کیلومتر خط انتقال و قابلیت تامین آب سالم و پایدار برای بیش از ۱۷۰ هزار نفر با اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود.

این گزارش حاکی است، در آخرین طرح ایستگاه چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، ۸۳ روستای ۱۷ استان کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد برق‌رسانی می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°