برگزاری حضوری آزمون‌های المپیاد علمی دانش‌آموزی سال ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:10 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۷۴۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
برگزاری مرحله اول آزمون‌های المپیاد‌های علمی دانش‌آموزی سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تعیین تکلیف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 با پیگیری‌های سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و مساعدت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی امکان و اجازه برگزاری آزمون‌های حضوری المپیاد علمی دانش‌آموزی ۱۴۰۰ فراهم شد.

هنوز زمان جدید برگزاری آزمون‌ها قطعی نشده است، اما به محض تعیین بازه زمانی دقیق آن تمامی داوطلبان شرکت‌کننده به صورت هماهنگ با هم در سراسر کشور به رقابت می‌پردازند.

این مرحله از المپیاد در ١٢ رشته شامل ریاضی، شیمی، فیزیک، نجوم و اختر فیزیک، ادبی، زیست‌شناسی، کامپیوتر، جغرافیا، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، اقتصاد و مدیریت، تفکر و کارآفرینی و علوم زمین برگزار خواهد شد و به طور میانگین در هر المپیاد حدود ۶۰۰۰ داوطلب دختر و پسر با هم رقابت می‌کنند.

در مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا هم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری در فضای آزمون مورد تأکید قرار گرفته، همچنین بر استفاده از ماسک، در نظر گرفتن فاصله حدود ٢ متری هر دانش‌آموز از همدیگر، تهویه ساعت به ساعت هوا و بهره‌گیری از ظرفیت سالن‌های ورزشی، نمازخانه و ... مدارس به منظور تحقق فاصله‌گذاری اجتماعی اشاره شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، پیش از این اعلام شده بود که زمان برگزاری آزمون‌های المپیاد‌های علمی ١۴٠٠ به دلیل شرایط شیوع بیماری به تعویق می‌افتد و تغییر وضعیت منوط به مجوز ستاد مدیریت کروناست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°