ذوالفقاری: تعیین تکلیف سفر‌های نوروزی بر اساس شرایط کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:03 - يکشنبه 29 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۷۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: در خصوص سفر‌های نوروزی شیوه نامه‌ها باید قابلیت اجرا داشته باشند و مردم مجاب به اجرای آن شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و نهمین نشست کمیته که با حضور دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور و سایر اعضای کمیته برگزار شد؛ با اشاره به کاهش رعایت شیوه نامه‌ها از سوی مردم، گفت: شیوه نامه‌ها تا جایی موثر هستند که رعایت شوند و قدرت اعمال قانون را داشته باشیم. در این نشست پیشنهاد شد که اگر با رشد بیماری مواجه نشویم محدودیت‌ها کم شود که مردم بتوانند به سفر نوروزی بروند.

از دیگر مواردی که به آن اشاره شد کنترل افراد دارای تست مثبت در ایام نوروز است و در صورت جابجایی ضمن جلوگیری از تردد به جهت اینکه برای آحاد جامعه خطر دارند مشمول جریمه خواهند شد.

آقای ذوالفقاری با اشاره به اینکه در شرایط عادی تصمیم گیری انجام نمی‌شود و طوری باید پیش برویم که بیماری پیشرفت نکند و جامعه دچار تنش نشود، تاکید کرد: موارد و شیوه نامه‌هایی که باید رعایت شود در ایام نوروز مشخص‌تر باشد و وضعیت شهر‌ها معلوم و محدودیت‌ها برای سفر‌های نوروزی اعمال شود.

وی ادامه داد: به امید خدا قبل از نوروز با تعیین یک بازه زمانی ۲۰ روزه، یک بسته‌ای که شامل رعایت شیوه نامه‌ها و محدودیت‌ها خواهد بود، برای اینکه مردم بتوانند برای نوروز برنامه ریزی کنند، اعلام خواهد شد و بر اساس شرایط بیماری در شهر‌های مختلف تکلیف سفر‌ها تعیین خواهد شد.

سیداسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور هم گفت افزود: در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰، چهار انتخابات، ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورا‌های شهر و روستا را خواهیم داشت.

موسوی به آسیب شناسی تاثیر کرونا بر انتخابات و تاثیر انتخابات بر کرونا اشاره کرد و افزود: این آسیب شناسی سه بازه زمانی قبل، بعد و روز رای گیری را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: قبل از رای گیری که مرحله ثبت نام است، نرم افزاری طراحی شده است که هم از طریق موبایل، هم رایانه و هم دفاتر پیشخوان قابل استفاده و ثبت نام است. با این حال اگر کسی نتوانست ثبت نام انجام دهد می‌تواند به فرمانداری و بخشداری و برای نامزد‌های ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کند.

موسوی گفت: نکته دوم مکان شعبه است که این تعداد را از ۶۲ هزار به ۷۰ هزار افزایش دادیم یعنی ۸ هزار شعبه اضافه کردیم که فضای باز و تهویه داشته باشند.

وی به تعداد افراد عوامل شعبه اشاره کرد و افزود: بیش از ۲ میلیون نفر در ایام انتخابات به کار گرفته می‌شوند که برای این تعداد، ماسک، دستکش و رعایت فاصله پیش بینی شده است.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بحث تبلیغات انتخابات را فصل شور و نشاط انتخابات دانست و افزود: به دلیل اهمیت سلامت مردم هرگونه تجمع تبلیغاتی ممنوع است، اما نامزد‌ها می‌توانند از پتانسیل رسانه ملی و فضا‌های مجازی استفاده کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در ادامه آسیب شناسی، به روز رای گیری اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه ممکن است عوامل تا ۷۲ ساعت بعد در مکان رای گیری باشند، آموزش داده شده تا با رعایت موارد بهداشتی نظیر اینکه از خودکار شخصی استفاده کنند، فاصله ۲ متر رعایت شود، و اینکه استامپ حذف شده و دستگاه احراز هویت ساخته شد، کمترین آسیب را داشته باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۷°