حذف حواله از فرآیند عرضه مرغ گرم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:09 - دوشنبه 30 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۸۶۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام تهران گفت: حواله از فرآیند عرضه مرغ به خرده فروشان حذف و مقرر شد با ارائه پروانه صنفی معتبر، این محصول در اختیار خرده فروشان قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضا سالمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حال حاضر روزانه ۴۵۰ تا ۵۵۰ تن مرغ گرم در تهران عرضه می‌شود و با توجه به تامین کامل نیاز این استان به مرغ گرم همچنین در جهت حذف واسطه گری‌ها و دلال بازی‌هایی که با صدور حواله‌ها رخ می‌دهد به طور کامل حواله از فرآیند عرضه مرغ گرم به خرده فروشان حذف شد.

وی اضافه کرد: همه واحد‌های صنفی دارای پروانه معتبر، می‌توانند با مراجعه به میدان بهمن و میادین دیگر توزیع عمده مرغ، محصول مورد نیاز خود را با قیمت ۱۹ هزار و ۴۰۰ تومان تامین کنند و البته با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش برسانند.

سالمی گفت: براساس تاکیداتی که امروز در ستاد تنظیم بازار استان تهران به روی عرضه مرغ با قیمت مصوب صورت گرفت مقرر شد بازرسی اصناف، تعزیرات و سایر نهاد‌های نظارتی با نظارت بیشتر شرایط فروش مرغ با قیمت مصوب را فراهم کند.

وی افزود: با واحد‌هایی که مرغ را با بیش از قیمت مصوب به فروش برسانند برخورد تعزیری می‌شود.

سالمی ادامه داد: توزیع مرغ منجمد نیز توسط شرکت پشتیبانی دام آغاز شده و همه واحد‌های صنفی دارای پروانه، فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار می‌توانند این محصول را با قیمت ۱۴ هزار تومان تامین و با نرخ ۱۵ هزار تومان به فروش برسانند.
 
وی گفت: تالارها، رستوران‌ها و مراکز دیگر هم می‌توانند برای تامین مرغ مورد نیاز خود به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام تهران افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته و جوجه ریزی ۱۳۰ میلیونی تولید ماهانه ۲۲۰ تا ۲۴۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور انجام شده و هیچ مشکلی در تامین نیاز گوشت مرغ کشور وجود ندارد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۹°