دستگاه خودپرداز ملی رمزارز‌ها رونمایی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۱۸۶۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
اولین دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها، دستگاه بومی طراحی شده توسط دانشمندان ایرانی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، اولین دستگاه خودپرداز ملی رمز ارز‌ها عصر چهارشنبه با حضور فعالان و مسئولان حوزه رمزارز‌ها از رونمایی شد.

«علی زنجانی» مدیر خانه بلاکچین ایران گفت: لزوم ارایه خدمات به مشتریان در کلیه ساعات شبانه روز و سهل الوصول شدن پرداخت باعث ساخته شدن دستگاه‌های خودپرداز شد. در سال ۱۹۶۰ (۱۳۳۸ شمسی) در کشور‌های مختلف دنیا اعلام و یک سال بعد امریکا اولین دستگاه‌ای تی ام را ارایه کرد.

به گفته زنجانی در ادامه کشور‌های دیگر نیز به این سمت رفتند، اما مردم آن را نپذیرفتند. در ایران نیز سال ۱۳۵۰ بانک تهران و سپه دستگاه‌هایی را وارد، اما مدیران بانکی مقابله کردند و ما نیز عقب ماندیم.

زنجانی افزود: نسل دوم دستگاه‌های خودپرداز برای رمز ارز‌های دیجیتال ساخته شد. این دستگاه‌ها ابتدا بحث خرید بیت کوین و پس از آن فروش بیت کوین را داشتند.

او تصریح کرد: اکنون ۱۶ هزار دستگاه خودپرداز رمز ارز در جهان در حال خدمت رسانی است که از این تعداد ۱۳ هزار دستگاه متعقل به کشور امریکا است.

زنجانی درباره دستگاهی که امروز رونمایی خواهد شد، خاطر نشان کرد: نسل سوم دستگاه خودپرداز دستگاه‌هایی هستند که نمونه آن امروز رونمایی خواهد شد. دستگاهی که به راحتی می‌تواند امکان خرید و فروش رمزارز‌ها را ممکن کند.

این دستگاه اختراع یک شرکت دانش بنیان با همراهی خانه بلاکچین ایران است که کلیه رمزارز‌ها را پوشش می‌دهد ضمن این که می‌توان از طریق آن خرید و فروش نیز انجام داد. این دستگاه قادر است پس از هر خرید، کیف پول کاغذی نیز به کاربر ارائه کند. کیف کاغذی که در تمام جهان شناخته شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °