هشدار به کوهنوردان: شرایط هوایی آخر هفته مساعد نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:43 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۱۸۹۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
فدراسیون کوهنوردی هشدار داد: شرایط هوایی برای آخر هفته مساعد نیست و کوهنوردان تجهیزات زمستانی در ارتفاعات به همراه داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس پیش بینی کمیته هواشناسی فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی؛ فعالیت موج بارشی جمعه برای بیشتر مناطق غربی و شمالی کشور، کولاک برف در مناطق کوهستانی و احتمال وقوع بهمن در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

در شمالغرب، غرب و ارتفاعات البرز در روز پنجشنبه نفوذ جریانات سرد شمالی به نیمه شمالی کشور، وزش باد شدید همراه با بارش پراکنده برف و هوای مه آلود در ارتفاعات پیش بینی می‌شود.

همچنین پیش بینی می‌شود ورود تدریجی سامانه بارشی از سمت غرب و شمالغرب کشور بویژه برای ساعات بعدازظهر و شب همراه با بارش باران و برف و وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق و تگرگ، بارش برف و کولاک در قله‌های مرتفع و شاخص از جمله سهند و سبلان خواهد بود.

در روز جمعه ۱۵ بهمن فعالیت گسترده سامانه بارشی در بیشتر نیمه غربی و شمالغرب کشور و ارتفاعات البرز و زاگرس شمالی موجب بارش باران و برف و وزش باد شدید و احتمال رعدوبرق و تگرگ می‌شود.

برای قله‌های شاخص از جمله سهند، سبلان، علم کوه، سماموس، توچال، خلنو، شاه البرز، دماوند، کهار، ناز همچنین دیگر قله‌های مرتفع شمال تهران، بارش برف و کولاک مورد انتظار است. برای مناطق و دالان‌های مستعد بهمن طی روز جمعه در مناطق ذکر شده، شرایط وقوع بهمن وجود دارد. توصیه می‌شود با توجه به افت دما و وزش باد شدید و بارش باران و برف بویژه طی جمعه بعدازظهر تا شنبه ظهر کوهنوردان در بازه مذکور تجهیزات کامل زمستانی و پوشش مناسب همراه داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°