بهره برداری از نخستین شناور پاک سازی آلودگی نفتی کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:29 - يکشنبه 22 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۱۹۰۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد
۶ طرح بندری در استان بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نخستین شناور پاک سازی آلودگی نفتی کشور (شناور ORV) مهمترین این طرح‌ها بود که برای این طرح ۶ هزار و ۱۶۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال هزینه شده است.

اتصال سامانه بین المللی ناوتکس بوشهر، خارگ، گناوه، محمدعامری، کنگان، دیر، بوالخیر، ریگ و لاور ساحلی به شبکه سراسری از طریق فیبر نوری و تجهیز و راه اندازی سامانه مخابراتی پایانه مسافربری بندر بوشهر که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

سیستم اطفاء حریق بندر مروارید خارگ، برق رسانی به بندر مروارید خارگ، طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر و اتمام تعمیرات اساسی تاسیسات زیربنایی محوطه بندر بوشهر دیگر طرح‌هایی بودند که امروز به بهر ه برداری رسیدند.

وزیر راه و شهر سازی در مراسم بهره بردار از این طرح‌ها از افزایش ۱۵ درصدی صادرات بندر بوشهرخبر داد.
آقای اسلامی گفت: افزایش ظرفیت‌های بنادر و دریانوردی استان بوشهر موجب شده است تا در ۱۱ ماه امسال نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش صادرات داشته باشیم.

آقای اسلامی افزود: بندر بوشهر جایگاه خوبی در صادرات و واردات و همچنین بخش دریانوردی کشور دارد و طرح‌های گوناگونی که در چند سال اخیر از جمله چند پست اسکله، لایروبی بندر، افزایش تناژ کشتی و پذیرش شناور‌های انجام شده موجب افزایش ظرفیت‌های بندری در این استان شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۸۰ میلیون تن بوده الان به ۲۸۰ میلیون تن رسیده که ۱۰۰ میلیون تن توسعه یافته که بخشی از آن در بندر بوشهر است.

اسلامی افزود: عملکرد ۱۱ ماهه امسال نشان می‌دهد که صادرات کشور ۷ درصد افزایش یافته و توسعه صادرات و واردات در دستور کار قرار دارد و پیش بینی می‌شود این روند افرایشی ادامه داشته باشد.

وی استفاده از ظرفیت داخل و شرکت‌های کشتی سازی بوشهر را مهم دانست و گفت: قرارداد‌های جدیدی به این شرکت‌ها داده شده تا شناور‌های بنادر کشور تامین شود و بتوانیم با فعالیت‌های دریایی نقش و عملکرد را در این زمینه ارتقا دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه خط راه آهن بوشهر یکی از طرح‌های مهم است افزود: در فرایند امور حقوقی و مالی آن هستیم تا با هماهنگی‌های لازم، فعالیت‌های آرام این طرح تسریع یابد و پیمانکاران بیشتری مستقر کنیم که قطعات طرح در آینده طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری برسد و خط راه آهن بوشهر و اتصال آن به بنادر کامل و راه اندازی شود.

اسلامی با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی بزرگراه‌ها در کشور گفت: درابتدای دولت تدبیر و امید؛ ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور بود که تا پایان فرصت خدمت گذاری دولت به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین افزود: در بخش فعالیت‌های آزاد راهی برای توسعه جاده‌های شریانی کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی مورد توجه قرار دارد که طول آزادراه‌های کشور ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر بود که حداکثر تا پایان فرصت خدمت گذاری دولت به ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد که افزایش ۵۰ درصدی دارد و این در حالیست که ۴ هزار کیلومتر آزاد راه دیگر در بخش مطالعات اجرا در دستور کار است.

از جمله طرح‌های افتتاح شده آزاد راه کنار گذر جنوب البرز که بخشی از راه ابریشم است و همچنین آزاد راه اصفهان شیراز سال آینده افتتاح می‌شود و آزاد راه شیراز بوشهر هم در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه اشاره‌ای هم به ناوگان هوایی کشور داشت و گفت: متاسفانه با حرکت تروریستی آمریکا قصد داشتند که جلوی توسعه حمل و نقل هوایی و دریایی را بگیرند، ولی موفق نشدند و نه تنها کاهش نیافت بلکه با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به سال ۹۷ مواجه بودیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°