ایران فشار و تهدید را نمی‌پذیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۱۹۲۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
معاون حقوقی و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به منتفی شدن بحث صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس از سوی سه کشور اروپایی، تأکید کرد که ایران فشار و تهدید را نمی‌پذیرد و اقدام اروپایی‌ها در مطرح کردن قطعنامه از همان ابتدا اشتباه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "بهروز کمالوندی" امروز(پنج‌شنبه) با تأکید بر اینکه ایران هرگز فشار و تهدید را نمی‌پذیرد، اعلام کرد که تلاش اروپایی‌ها برای صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از همان ابتدا اشتباه بوده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره احتمال صدور قطعنامه در شورای حکام سه کشور اروپایی آلمان فرانسه و انگلیس علیه ایران و سپس منتفی شدن آن، گفت: ما همواره گفته ایم که ایران فشار و تهدید را نمی‌پذیرد آن هم در شرایطی که بیشترین همکاری‌ها را تا کنون با آژانس داشته ایم.

وی افزود: مشخص است که طرح و بحث قطعنامه از اول مسیر بیراه و غلط بود. اقدامات کاهش تعهدات ایران و مصوبه و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در حقیقت تبعات نقض آشکار تعهدات طرف‌های مقابل در برجام بوده که البته هنوز در چارچوب برجام صورت می‌گیرد.

کمالوندی تصریح کرد: آمریکا و کشور‌های اروپایی می‌بایست قبل از هرگونه صحبت در خصوص تعهدات و عملکرد ایران پاسخگوی نقض آشکار تعهدات خود و عدم تلاش جدی اروپا در لغو تحریم‌ها باشند. معلوم است که در شرایطی که تعهدات خود را بجا نیاورده اند توسل به شیوه‌های فشار مانند قطعنامه هیچ نتیجه‌ای جز ویران کردن باقیمانده برجام نخواهد داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: توصیه ما به این کشور‌ها عمل به تعهداتشان است. ما همواره گفته ایم اگر طرف مقابل تمامی تعهدات خود را انجام دهد ما نیز به تعهدات خود باز خواهیم گشت. همکاری‌های ما با آژانس در چارچوب تفاهم اخیر با تمرکز بر موضوعات پادمانی ادامه خواهد یافت در این خصوص به رایزنی‌های خود با آژانس ادامه خواهیم داد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °