توجه ویژه به بخش کشاورزی و کشاورزان در سال ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۱۹۵۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، از توجه ویژه به بخش کشاورزی و کشاورزان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سید جواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما با اشاره به مصوبات بسیار خوب برای بخش کشاورزی و کشاورزان در قالب لایحه بودجه سال آینده کل کشور گفت: ما در لایحه بودجه سال آینده کل کشور، به صورت نهایی در مجلس تصمیم گرفتیم به منظور تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی به کشور‌های همسایه، یارانه حمل و نقل محصولات کشاورزی با یارانه حمل و نقل مسافری یکسان شد.

آقای ساداتی نژاد افزود: پیش‌تر این یارانه برای حمل و نقل محصولات کشاورزی ۶ هزار تومان بود که به ۶۰۰ تومان کاهش یافت.

وی اضافه کرد: کشاورزانی که محصولات تازه خوری خود از جمله خیار، گوجه، فلفل و کاهو را به کشور‌های همسایه صادر می‌کنند از این پس به راحتی می‌توانند با همسان شدن یارانه حمل و نقل این محصولات با یارانه مسافری صادرات خود را با جهش بیشتری انجام دهند.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس همچنین به مصوبه در اولویت قرار گرفتن خرید محصولات فراسرزمینی از کشاورزان و سرمایه گذاران ایرانی در قالب لایحه بودجه سال آینده کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت دولت محصولات این کشاورزان سرمایه گذار در سرزمین‌های دیگر که خواستار صادرات محصولشان به داخل کشور بودند را خرید نمی‌کرد، اما با مصوبه مجلس شورای اسلامی از این پس این مشکل کشاورزان فراسرزمینی نیز مرتفع می‌شود.
ساداتی نژاد همچنین به افزایش بیمه محصولات کشاورزی از ۲۵ درصد فعلی به ۳۵ درصد در سال آینده نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر تسهیلاتی که حوزه کشاورزی در سال ۹۹ به کشاورزان داده است برای سال ۱۴۰۰ مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۴ به عنوان یارانه بخش کشاورزی تصویب شد.
وی ادامه داد: در سال آینده ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای کشاورزان و باغداران در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
برچسب ها: کشاورزی ، کشاورزان ، حمایت ، 1400 ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°