آغاز طرح یکماهه نوروزی تعزیرات از امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:16 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۰۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تعزیرات حکومتی از آغاز طرح نظارت نوروزی با عنوان«تسهیل کسب و کار نوروزی ١۴٠٠» از امروز ١۶ اسفند و تا ١۵ فروردین ١۴٠٠ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرابیان افزود: امسال با توجه به تأکید‌های مقام معظم رهبری مبنی بر ورود جدی برای برخورد با تخلفات و موضوع تحریم‌ها، با برپایی گشت‌های مشترک ورود جدی در بازار داشتیم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری ۵٠٠ هزار پرونده در تعزیرات رسیدگی شده و حدود ٢۵٠ هزار پرونده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بقیه توسط سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های مشترک تشکیل و رسیدگی شده است.

سرابیان خاطرنشان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات است، اما وظیفه قانونی و شرعی دارد و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند که تعزیرات باید ورود جدی داشته باشد، منتظر ارجاع پرونده تخلف نمی‌مانیم و طبق ماده ١٩ آیین نامه تعزیرات اختیار قانونی برای راه‌اندازی شعب سیار دارد.

سرابیان اظهارداشت: از مردم تقاضا داریم در روز‌های پایانی سال و نوروز چنانچه تخلفی مشاهده کردند به سامانه ١٢۴ سازمان صنعت معدن تجارت یا سامانه ١٣۵ تعزیرات حکومتی گزارش تخلف را اعلام کنند، البته همکاران ما در روز‌های تعطیل هم در شعب تعزیرات حضور دارند و مردم می‌توانند با مراجعه حضوری شکایات خود را برای رسیدگی ثبت کنند.

معاون حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: طبق ماده ١٨ آئین‌نامه سازمان تعزیرات حکومتی می‌توانیم مستقیما برای رسیدگی به شکایات و تخلفات ورود کنیم و این گزارش‌ها برای اعلام نظر کارشناسی به نهاد‌های نظارتی ارسال و در صورتی که کارشناسی لازم را انجام ندهند از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری بهره می‌گیریم و درباره صدور حکم اقدام می‌کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°