سبک زندگی کرونایی را یک سال دیگر نگه داریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:53 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۱۲۰۲۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
رئیس جمهور با اشاره به جهش یافتن ویروس کرونا مثل ویروس انگلیسی یا برزیلی گفت: سبک زندگی کرونایی را باید برای حداقل یک سال دیگر نگه داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این سبک را که شامل کم شدن ترددها، دورهمی ها، مراعات سفرها، قرنطینه مبتلایان، استفاده از ماسک و شستن دست هاست همچنان باید ادامه دهیم؛ چون هیچ کسی نمی‌داند زمان پایان این بیماری چه زمانی است.
 وی با اشاره به این که نظام سلامت هر کشوری دارای محدودیت‌های خاص آن کشور است، گفت: نظام سلامت ما نیز دارای محدودیت‌هایی است؛ مانند محدودیت در تخت‌های بیمارستانی و نیروی انسانی؛ بنابراین مردم باید همچنان مراعات کنند و یکی از مراعات آن‌ها بحث خرید شب عید است.
 رئیس جمهور با بیان این که تولید و تزریق واکسن نیز دارای محدودیت‌های خاص خود است، افزود: ایمنی واکسن نیز دائمی نیست و صد در صد معلوم نیست که این ایمنی تا چه زمانی طول می‌کشد.
 روحانی با بیان این که در دنیا یک موج واکسن هراسی هم راه افتاده است، گفت: بنابراین نمی‌توانیم بگوییم، چون واکسن آمده ما از این معضل عبور کرده ایم.
 
  رعایت نشدن دستورالعمل ها در نوروز یعنی موج چهارم کرونا
رئیس جمهور گفت: نمی‌توانیم به مردم بگوییم که در ایام اسفند و نوروز خرید نکنند، رعایت دستورالعمل‌ها در این ایام مهمتر است، در غیر این صورت با موج چهارم کرونا مواجه خواهیم شد.
او با اشاره به جنب و جوش همیشگی مردم در شب عید گفت: فعالیت‌ها همیشه در شب عید بیشتر می‌شود؛ این‌ها باعث می‌شود مردم تردد بیشتری در خیابان و بازار داشته باشند و این یک علامت هشداردهنده است.
 روحانی ادامه داد: ماه فروردین هم به ویژه در دو هفته اول شرایط متفاوتی دارد؛ در آن پانزده روز فروردین تردد و رفت و آمد‌های خانوادگی و سفر زیاد می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به این که ما می‌دانیم برای مردم سخت است که چند سال نوروز متفاوتی داشته اند، افزود: سال ۹۸ به دلیل سیل نتوانستند مسافرت بروند، سال ۹۹ به دلیل کرونا نتوانستند سفر بروند و امسال هم در نوروز ۱۴۰۰ همان شرایط برقرار است.
او با تاکید بر این که اگر خواهشی برای رعایت بیشتر دستورالعمل‌ها صورت می‌گیرد به خاطر سلامتی مردم است گفت: این‌ها ممکن است برای مردم و کسبه سخت باشد؛ اما نرفتن سفر حتما بهتر از رفتن به سفر است.
 رئیس جمهور ادامه داد: اگر کسانی اصرار یا اضطرار برای سفر دارند، حتما شیوه نامه‌ها را بیش از همیشه رعایت کنند. شل شدن دستورالعمل‌ها واقعا خطرناک است و ما با موج چهارم کرونا مواجه می‌شویم و این موج برای ما، اقتصاد، فرهنگ و زندگی اجتماعی و از همه مهمتر برای سلامتی ما بسیار حائز اهمیت است.
روحانی با اشاره به این که نمی‌توانیم به مردم بگوییم شب عید خرید نکنید، گفت: در تردد‌هایی که برای شب عید انجام می‌شود؛ دستورالعمل‌ها را رعایت بکنند؛ ممکن است جایی جنس ۵ درصد هم ارزان‌تر باشد، اما نمی‌ارزد. خرید اینترنتی هم تا جایی که امکان دارد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
 آقای روحانی با اشاره به این که بار روانی خاصی روی دوش مردم است، گفت: خانه نشینی ها، خستگی‌ها و آثار روانی هست و یک سال است که برخی کسب و کار‌ها به صورت کامل تعطیل شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°