آمادگی ستاد انتخابات تهران برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:51 - سه‌شنبه 31 فروردين 1400
کد خبر : ۸۱۲۰۵۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: ستاد انتخابات استان تهران با همه توان آماده برگزاری انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی در سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به چهار انتخابات مهم ریاست جمهوری، میاندوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و شورا‌های شهر و روستا اظهار داشت: اقدامات مربوط به برنامه ریزی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز و تا امروز ۱۳ جلسه ستاد در راستای برنامه ریزی، اقدامات آموزشی و آسیب شناسی انتخابات گذشته، برگزار شده است؛ در انتخابات اسفندماه سال گذشته شاخص رتبه استان تهران از ۲۷ به رتبه ۴ رسید و ستاد انتخابات استان تهران با همه توان آماده برگزاری انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ است.
 وی ادامه داد: فراهم سازی ملزومات و زیرساخت‌ها در فرمانداری‌ها از جمله تدارک حدود ۲۸ هزار صندوق رای در اولویت است که در حال حاضر ۱۰ هزار صندوق مهیاست؛ فعلا ۷ هزار و ۶۰۹ شعبه اخذ رای برای استان تهران برای انتخابات پیش رو نیاز است که طبق قانون این تعداد باید در هیئت‌های اجرایی مصوب شود.
 رئیس ستاد انتخابات استان تهران افزود: در انتخابات دوم اسفند ۹۸، شعبه‌هایی در استان تهران وجود داشت که تا ۲ هزار رای در صندوق‌ها جمع شد و در این دوره نیاز است دو شعبه در این نقاط تعبیه شود؛ همچنین برای اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی نیز در محل شعب حضور نماینده بهداشت، فاصله اجتماعی با افزایش تعداد شعب و حذف استامپ پیش بینی شده است.
 حسن بیگی با اشاره به انتخابات شورا‌های روستا خاطرنشان کرد: در همه ۵۳۱ روستای واجد شرایط، برگزاری انتخابات شورا‌های روستا پیش بینی شده است.
 وی با بیان تشکیل فهرست مشترک معتمدان هیئت اجرایی از سوی هیئت نظارت و شورای نگهبان تصریح کرد: برای انتخابات ۱۴۰۰، حدود ۲۰۰ هزار نفر با ستاد انتخابات در استان تهران اعم از نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، نیرو‌های انتظامی و امنیتی و ...، همکاری می‌کنند.
 رئیس ستاد انتخابات استان تهران در پایان با ابراز امیدواری برگزاری انتخاباتی باشکوه طبق هماهنگی، تعامل و همفکری گفت: زمینه استقرار نماینده هیئت نظارت در استانداری به منظور هماهنگی بیشتر فراهم شده است.
سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان، فرهاد رهبر رئیس هیئت نظارت انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، احمد نادری رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره انتخابات شورا‌های شهر و روستا و اعضای ستاد انتخابات استان در محل استانداری تهران برگزار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°